Alexa

MHP, Silivri'de Volkan Yılmaz ile Bir İlke Damga Vurdu

Cumhur İttifakının MHP’li Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanı oldu. MHP, Volkan Yılmaz ile İstanbul'da ilk kez bir belediyeyi kazandı.

MHP, Silivri'de Volkan Yılmaz ile Bir İlke Damga Vurdu

Volkan Yılmaz, kimsenin inanmadığı bir hayali gerçekleştirdi.İstanbul - Silivri Belediye Başkanı olan Volkan Yılmaz, CHP'nin kalesi durumunda bulunan Silivri Belediyesini MHP'ye kazandırdı.Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakının MHP’li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz oyların %46.86’i alarak Silivri’nin yeni belediye başkanı seçildi. Rakipleri CHP Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar %43.84, DSP Başkan Adayı Selami Değirmenci %6.73 oy aldı.

2009 ve 2014 seçimlerinde CHP'nin birinci parti olarak çıktığı İstanbul Silivri'de bu kez MHP kazandı. Yılmaz'ı destekleyen seçmenler, sonuçların açıklanmaya başlamasıyla sokaklara çıkarak kutlamalara başladı. Ellerinde Türk bayrakları, AK Parti ve MHP bayraklarıyla Silivri sahiline akın eden binlerce Silivrili  sahile gelerek kutlamayı başlattı.

Başkan Volkan Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen teşkilat toplantısda. Derdi millet olan, derdi devlet olanlar, "mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır" diyerek hareket etmek zorunda olduğunu, Silivri başta olmak üzere İstanbul’da ve Türkiye’de Cumhur İttifakının başarılı olacağını vurgulamıştı.

Yılmaz, Silivri’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının ifade eden konuşmasında “Hep bugünü hayal ettik ve o gün geldi çattı. Ben tüm dava arkadaşlarımın gözünde zafer gününü görüyorum. Çünkü o inanç ve o güç bizde var. Silivri’de dünden bugüne görev alan dava arkadaşlarım, sizlerin sayesinde bunu başaracağız. Hep birlikte el ele vereceğiz, gönül gönüle vereceğiz ve adeta bir tarih yazacağız” demişti.

Volkan yılmaz inançla şöyle söyledi: "Silivri’de surda bir gedik açacağız; özlenen, beklenen üretken belediyecilik anlayışıyla ilkleri yaşatacağız." 

SİLİVRİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI (2014) ŞÖYLE:

GEÇERLİ OY SAYISI: 93.161

TOPLAM SEÇMEN SAYISI: 108.984

CHP - Cumhuriyet Halk Partisi. Yüzde 48,8. Aldığı oy 43980
AK PARTİ - Adalet ve Kalkınma Partisi Yüzde 42,7 Aldığı oy 38418.
MHP - Milliyetçi Hareket Partisi. Yüzde 4,3. Aldığı oy 3898
HDP - Halkların Demokratik Partisi. Yüzde 2,2. Aldığı oy 1955
SP - Saadet Partisi. Yüzde 0,6. Aldığı oy 534
BBP - Büyük Birlik Partisi. Yüzde 0,5. Aldığı oy 439


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 10:42
YORUM EKLE

banner325