Alexa


MHP Sivas milletvekili Ahmet Özyürek mazbatasını aldı

24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili olan Ahmet Özyürek mazbatasını aldı. Ahmet Özyürek kimdir?

MHP 30.06.2018, 14:51 30.06.2018, 16:23
MHP Sivas milletvekili Ahmet Özyürek mazbatasını aldı

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek Sivas Adliyesi'nde sevenleriyle birlikte mazbatasını aldı. Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya mazbata töreninde, yaptığı konuşmada, "24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri ülkemizde ve Sivas'ta son derece demokratik bir şekilde kazasız belasız bitti. Biz bu seçimde İl Seçim Kurulu olarak çalışan ilçe seçim kurulu hakimlerimize, il seçim kurulu hakimlerimize, seçimlerde görev alan kamu görevlilerine basın mensuplarına çabaları ve öz verileri için teşekkür ediyoruz. İlimizde 5 milletvekilimiz meclise gönderilecek. Sivas'ı temsilen Ahmet Özyürek'e de bu kapsamda mazbatasını sunuyorum." ifadelerini kullandı.

"SİVAS'TA REKOR ELDE ETTİK"

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ise burada yaptığı teşekkür konuşmasında; "24 Haziran genel seçimlerinin önce ülkemize milletimize ve sevdalısı olduğumuz Sivas'ımıza hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bilsinler ki bu mazbata milletvekilliği Ahmet Özyürek'in değildir. Bu milletvekilliği Sivas'ın yiğit insanlarınındır. Çünkü ben onlara söz vermiştim. Ben milletvekili değil Sivas'ın hizmetkarı ve Sivaslıların hizmetinde olacağımı söylemiştim. Şuan milletvekiliyim ama milletvekili ben değilim Sivas'ın yiğit insanlarıdır. Çünkü onlar bana inandılar güvendiler. Milliyetçi Hareket Partisi'ne inandılar güvendiler. Bizimle gönül birliği yaptılar. Oyumuzu yüzde 100 artırarak 40 binden 80 bine çıkartarak Türkiye'de MHP'nin en çok oy arttırdığı il olarak şuanda Sivas'ı öne çıkardılar. Hem de Sivas'ta rekor elde etmiş olduk. Diğer partili arkadaşlarımız yeni kurulan partiye gidenleri düşünürseniz bizim oyumuz yüzde 15 artmıştır. Bizim makam sevdamız yoktur, hizmet sevdamız vardır."dedi.

Ahmet Özyürek Kimdir?

1964 yılında Sivas Kangal’da doğan Ahmet Özyürek 1986 yılında iş hayatına müteahhit olarak başladı. İş hayatına sanayicilik dalında devam eden ve  İstanbul Sivaslılar Derneği, Kangallılar Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunan Ahmet Özyürek, Sivas Spor Kulübü’nde Alt Yapıdan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2002-­2007 yıllarında MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2007 yılında İstanbul 2. Bölge 23. Dönem Milletvekilliği adaylığı yapan Özyürek, 2007 – ­2010 arası MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2011 yılı İstanbul 2. Bölge 24. Dönem Milletvekilliği adaylığı yaptı.


                                         

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P