MHP, Şuşa’ya yaptıracağı Okul Projesinden Vazgeçti

MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, MHP'nin Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden gelişmelerden dolayısı vazgeçtiğini belirtti.

MHP 29.05.2021, 17:18 29.05.2021, 17:41
MHP, Şuşa’ya yaptıracağı Okul Projesinden Vazgeçti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, sosyal medya hesabı twitter üzerinden mesaj paylaşarak, MHP'nin Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden vaz geçtiğini belirtti.

16 Ocak 2021 tarihinde sosyal medyadan yaptığım bir açıklamayla, Karabağ zaferinin ardından Azerbaycan’da Şuşa’ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle dokuz derslikli bir okul yapmayı taahhüt ettiklerini belirten MHP Lideri Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi; "

Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı’nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin adını vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun temel atma günü olarak da 30 Ocak 2021’i planlamıştık. Ancak Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırlamıştır. Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir. Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir. Hassasiyeti malum olan konuyla ilgili keyfiyeti aziz milletimizin bilgi ve takdirine bilavasıta sunuyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)