Alexa

MHP Tabanında Celal Adan Tepkisi!

Yeni Anayasa Maddelerinin görüşülmesine ilişkin yapılan oylamada MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, kullandığı oy’u AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’ya göstermesi tepkilere neden oldu.

banner327

Milliyetçi Hareket Partisi son dönemlerin en çok yıpranan partisi oldu. MHP, Kendi içinde birliği ve beraberliği bozulan ve bir türlü dikiş tutmayan bir hareket haline geldi. Genel Başkanlık yarışı, kongre süreci ve 15 Temmuz sonrası gelişmelerle birlikte yara almaya devam eden MHP’nin  nasıl toparlanacağı merak konusu.

Son olarak Yeni Anayasa Maddelerinin görüşülmesine ilişkin yapılan oylamada MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan  kullandığı oy’u AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’ya göstermesi bardağı taşıran son damla oldu.

Yeni Anayasa maddelerinin görüşülmesine ilişkin yapılan oylamanın ardından, MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan'ın kullandığı oyu AKP'li Bahçekapılı'ya gösterdiği ortaya çıktı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın, AKP'li Ayşe Nur Bahçekapılı'ya oyunu gösterdiği görüntüler video kanallarına ve sosyal paylaşım sitelerine düşünce kıyamet koptu. Bir çok ülkücü sert sözlerle Adan’ı eleştirdi.

MHP'li Adan'ın oylamanın gizliliğini ihlal etmiş olması da ayrıca tartışılan bir konu oldu. MHP’dışında da tartışmaya açılan görüntüler Ülkücü camianın prestijini de sarstığı konuşuluyor.

CELAL ADAN: ÇOK AYIP!

MHP'li Celal Adan, o görüntüler için bir açıklama yaparak şöyle konuştu: "Bahçekapılı ile İstanbul Milletvekili olduğu dönemden tanıştığını ifade ederek, 'Oy kullandıktan sonra kabine önünde tesadüfen karşılaştık. Selamlaşıp şakalaştık. Durum bundan ibarettir. Böyle şeylerin yayılması çok ayıp” dedi.

MHP Genel Başkan adayı olan Meral Akşener’de  twitter hesabından Celal Adan’ı eleştirdi. Celal Adan'ın tavrıyla ilgili Twitter hesabından manidar bir paylaşımda bulunan MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, "Muhterem, kurultay isteyen ülkücülere 'nesebi gayri sahih' demişti de biz şaşırmıştık. Meğer kılavuzu 'Fatiha bilmezler' diyenmiş. Baht utansın" dedi.

Milliyetçi Hareket Partiiler partinin en kısa sürede toparlanmasını ve misyonuna göre hareket etmesini istiyor.

selin gündüz

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 01:36
YORUM EKLE

banner325