banner434

banner433

MHP Tekkeköy İlçe Başkanı Sevinç Vural'dan Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekkeköy İlçe Başkanı Sevinç Vural kadına yönelik şiddet ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

MHP 24.11.2018, 15:08 24.11.2018, 16:10
MHP Tekkeköy İlçe Başkanı Sevinç Vural'dan Basın Açıklaması

MHP Tekkeköy İlçe Başkanı Sevinç Vural kadına yönelik şiddet ile ilgili yaptığı açıklamada, aile müessesesi bozulmuş milletlerin ayakta kala bilme imkanı olmadığını vurguladı.

Sevinç Vural’ın açıklaması şöyle:

“Kadına yönelik şiddetin engellenmesinde sadece hukuksal duzenlemelerle başarılı olma imkanı yoktu. Hukuki düzenlemelerin yani sıra,toplum bilincini artırmaya yönelik eğitici faliyetkeri geliştirerek ,kadın erkek ilişkisinde dengeyi sağlam temeller üzerine oturtmalıyız.

Milli kültürümüzün ve dinimizin aile kurumuna vermiş olduğu değeri,hukuksal düzenlemelerle destekleyerek daha güçlü bir hale getirmemiz gerekmektedir.

Dünya tarihine baktığımız zaman,Türklerden başka hiç bir milletin kadını estetik bir nesne, bir güzellik simgesi olarak görmenin ötesine geçmediğini görürüz. Oysa ki bir çok Türk destan ve hikayesin de kadın, akıl, fikir sahibi oluşu ve üstün yetenekleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Hal böyleyken kültürümüzün ve dinimizin bizlere yüklemiş olduğu tarihi misyonu,doğru bir şekilde gelecek nesillere aktarabilmeliyiz. Bunun yolu da sağlıklı aile yapısından geçmektedir.

Unutulmamalıdır ki, aile müessesesi bozulmuş milletlerin ayakta kala bilme imkanı yoktur.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
ismail mulla 3 yıl önce
başvurum var 2016da ama beni kimse aramadı