MHP Teşkilatları İstanbul'da

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez ve bir çok taşra teşkilatı 23 Haziran İstanbul seçimleri kapsamında İstanbul'da çalışmalarına hız verdi.

MHP 12.06.2019, 23:08 13.06.2019, 01:02
MHP Teşkilatları İstanbul'da

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin taşra teşkilatlarına 23 Haziran seçimi için İstanbul'u işaret etmesinin ardından İstanbul'da hemşehri yoğunluğu bulunan MHP il teşkilatları ekipleriyle birlikte seçim bölgesinde çalışmalarına başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Bahçeli, "İstanbul’a mitili atmak demek, İstanbul’un gündemine mitili atmak demektir" ifadeleriyle yaptığı çıkışın ardından medyada çıkan bazı haberlerde 'mitili' ne zaman istanbul'a atacğı merak ediliyordu. Bahçeli'nin ' seçime 9 gün kala MİTİLİ istanbul'a atacağı açıklandı.

14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da olacak?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin İstanbul programına dair açıklama yaparak, "Genel Başkanımız, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran’dan itibaren İstanbul’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır" ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın tarafından yapılan açıklamada, Bahçeli'nin İstanbul'da hemşeri dernekleri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya geleceği belirtilerek, Devlet Bahçeli'nin İstanbul programı şu şekilde belirtildi:

"MHP teşkilatları tam manasıyla mitili İstanbul’a atmış, âdeta karargâh kurmuştur."

"Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran’dan itibaren İstanbul’da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır."

"İstanbul programı çerçevesinde şehirdeki hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelecektir."

Gazetecilerin bir sorusu üzerine Binali Yıldırım şöyle dedi: "Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Twitter'dan "MHP'nin suskunluğunu mesnetsiz yere yanlış yoranlar var" paylaşımına ilişkin soruya, "Doğru demiş, Sayın Bahçeli mitili İstanbul'a attı. Seçime kadar da Cumhur İttifakı adayı için bütün teşkilatlarıyla çalışmaya devam ediyorlar. Bunun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez" 

Yorumlar (0)