MHP Turgutlu İlçe Başkanlığı'ndan Disiplin Suçlarına İlişkin Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Teşkilat Başkanlığı disiplin suçlarına ilişkin açıklamada bulundu.

MHP 11.08.2017, 11:15
MHP Turgutlu İlçe Başkanlığı'ndan Disiplin Suçlarına İlişkin Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Teşkilat Başkanlığı disiplin suçlarına ilişkin yapılan açıklamada; Parti disiplinine uymayan,  parti programlarına katılmayan, sosyal medya hesaplarından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanına ve Başkanlık Divanı Üyelerine hakarete varan kullandıkları uslub sebebi ile geçtiğimiz aylarda aldığımız tedbirli ihraç istemli kararların işleme konulduğu belirtildi.


Parti üyesi olan 1 şehir meclis üyesi Gürbüz ACAR, bir eski ilçe başkanı ve bir üye hakkında alınan tedbirli ihraç istemi ile disipline sevk işleminin 09.08.2017 tarihli evrakla il başkanlığı disiplin kuruluna gönderildiği belirtilerek, "Milliyetçi Hareket Partisi gurubu adına Turgutlu Belediyesi ve  Manisa Büyük Şehir Meclisinde 3 yılı aşkın süredir görev yapan ve Parti Üyesi olmayan fakat parti adına kararlara imza atan Hayriye Hızal KAYGISIZ,  hakkında da Milliyetçi Hareket Partisi Meclis gurubundan düşürülmesi için, İlçe Seçim Kurulu ile gerekli yazışmalar başlanılmıştır." ifadelerine yer verildi.

MHP Turgutlu teşkilatından yapılan açıklamanın devamı şöyle:


Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu İlçe Yönetim Kurulumuzun aldığı 30.01.2017 tarihli 2 nolu karar gereğince Tedbirli ihraç istemi ile disipline sevk edilen bu şahısların, Milliyetçi Hareket Partisi Üyelikleri askıya alınmıştır. Disiplin soruşturması tamamlanana kadar MHP adına karar alma yetkileri kısıtlanmıştır.  

Aynı zamanda bu süreç içersinde Genel Merkezimize, Liderimize, Başkanlık Divanımıza, Parti Tüzüğümüze, Parti Disiplinine uymayan ve hakarete varan ifadeler kullanan kişiler ile ilğili soruşturma dosya hazırlıkları devam ediyor.


Milliyetçi Ülkücü Hareket’in disiplinine aykırı hareket eden, Liderimize ve Başkanlık Divanı Üyelerine, gerek sosyal medya yolu ile gerek MHP adına temsil ettikleri makamlarda kullandıkları ifadeler ve MHP’yi itibarsızlaştırma gayretlerini ortaya koyanları  görmezden gelmek, Turgutlu İlçe Teşkilatı olarak bizim tasarrufumuzda değildir. Affetme yetkisi sadece Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Sn: Dr. Devlet Bahçeli ve Başkanlık divanı üyelerine  aittir.  
Liderimize, Parti Tüzüğü ve Disiplinine aykırı davranan, uymayan ve  hakaret eden veya bu süreci devam ettirenler,Milliyetçi Hareket Partisi adına kollananlar hakkında da, tüzüğe uygun olarak disiplin süreci işlemeye devam edecektir.
 

Yorumlar (0)