MHP'de Görev değişimi: Dokuz İl Başkanı Görevinden Alındı

MHP Teşkilatlarına önemli mesajlar veren Semih Yalçın, il başkanlığı görev değişikliğiyle ilgili paylaşımda bulunarak, MHP teşkilatlarında bağlılık, hizmet ve liyakat yarışı niteliğindeki il başkanlığı görevinin değişikliğinin bir nevi kale komutanlığı hükmünde olduğunu belirtti.

MHP 19.09.2019, 10:55 19.09.2019, 12:08
MHP'de Görev değişimi: Dokuz İl Başkanı Görevinden Alındı

MHP Genel Başkan Yardımcısı, MHP İstanbul Milletvekili Prof.Dr. Semih Yalçın, Sosyal medya Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi.

Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada il başkanlığı görevl ile ilgili önemli mesajlar verirken bazı illerin il başkanlarını görevden aldı.

Nöbet değişiminin önemine dikkat çeken Semih Yalçın, Antalya, Balıkesir, Bilecik,Çanakkale, Çorum, Edirne, Konya, Sinop, Karaman, il başkanlarının görevinden alındıklarını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve teşkilatlarına bugüne kadar verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eden Semih yalçın'ın 6 maddelik mesajı şu şekilde verdi:

1-MHP teşkilatlarında bağlılık, hizmet ve liyakat yarışı niteliğindeki il başkanlığı görevi, aynı zamanda bir nevi kale komutanlığı hükmündedir. Bu görevi hakkıyla yerine getirmek kadar, zaman içinde nöbet değişimi de önemlidir.

2-Çünkü MHP’de il başkanlığını bırakmak, bayrağı ve nöbeti bir başka liyakatli arkadaşına devretmek demektir.

3-Nöbet devrini gerçekleştiren Antalya il başkanımız Mustafa Aksoy, Balıkesir il başkanımız Orhan Dereli, Bilecik il başkanımız Mehmet Karuk, Çanakkale il başkanımız Hakan Pınar, Çorum il başkanımız Arslan Kaynar, Edirne il başkanımız Süleyman Ferhatoğlu,

4-Konya il başkanımız Murat Çiçek, Sinop il başkanımız Fahri Ulusoy, Karaman il başkanımız Oktay Yılmaz’a müteşekkiriz. il başkanlarımız; görevleri başında bulundukları sürede, Genel Merkezimizle takdire şayan bir uyum ve camiamıza yaraşır disiplin içinde hareket etmişlerdir.

5-Davamıza, partimize ve teşkilatımıza bugüne kadar verdikleri üstün hizmetlerden, ördükleri sağlam bağlardan ötürü, kutlu nöbeti devreden bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

6(son)-İl başkanlığı görevini bırakan arkadaşlarımız; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tasvip ve himayelerinde, seçkin birer vazife adamı olarak teşkilatımızın bünyesindeki çalışmalarını sürdüreceklerdir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)