MHP’den Ağbaba’ya Sert Tepki!

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar,  “Toplumda karşılığı olmayan beyhude çırpınışları ve içi boş lafları dikkate almıyoruz” diyerek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın "Bahçeli, Saray'ın taşeronudur, kadro verilmeli" sözlerine tepki gsterdi.

MHP 27.12.2017, 22:57 27.12.2017, 23:13
MHP’den Ağbaba’ya Sert Tepki!

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, CHP'li Ağbaba’nın "Bahçeli, Saray'ın taşeronudur, kadro verilmeli" sözlerine tepki göstererek, "Toplumda karşılığı olmayan beyhude çırpınışları ve içi boş lafları 'dikkate alacak' değiliz, liderimiz için kullanmış olduğu sözlerin tamamını misli ile kendisine iade ediyoruz” dedi.

"Toplumda karşılığı olmayan beyhude çırpınışlar"

MHP İl Başkanı Bülent Avşar, il binasında düzenlenen basın toplantısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili söylediği sözlere sert tepki gösterdi. Avşar; "CHP Genel Başkan Yardımcısı olduğunu iddia eden bir zatın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Bunu yazılı medyadan öğrenmiş bulunmaktayız. Toplumda karşılığı olmayan beyhude çırpınışları ve içi boş lafları dikkate alacak değiliz. Söz konusu varlığını Yüce Türk milletine adamış liderimiz olduğu zaman konu hakkında konuşanları uyarmak görevimizdir. Öncelikle liderimizin ismi bu şahsın ağzına yakışmamaktadır. Yine de liderimizin ismini zikiredecekse büyük bir saygı İle zikretmelidir. Liderimiz için kullanmış olduğu sözlerin tamamını misli ile kendisine iade ediyor ve böyle bir düşüncede olduğu için de şiddetle kınıyorum. Siyasetçi, ayrıştırıcı değil bütünleştirici olmalıdır. Siyaset bir erdem meselesidir. Siyasetteki temel ölçüt ülkenin yüksek menfaatleridir. Muhalefete düşen görev ise ülkenin bu yüksek menfaatleri için çalışmaktır. Ancak Veli Ağbaba ve temsil ettiği siyasi partinin bunları anlamasını ve uygulamasını beklemiyoruz ama en azından saygı duymasını beklemekteyiz. Liderimizin yapmış olduğu her açıklama tamamen Türk milletinin menfaatine olup liderimizin söylemiş olduğu her söz bizim için uygulanması gereken bir emirdir” dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)