Alexa

MHP'den Bir İstifa Daha

Niğde MHP İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten ve son iki seçimde adından sık sık söz ettiren Nesrin Yücel Ergin Partisinden istifa etti.

MHP'den Bir İstifa Daha
banner327

MHP nin yeni anayasa değişikliği teklifine destek vermesinin ardından Niğde MHP İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Nesrin Yücel Ergin istifa etti.

MHP'nin Anayasa değişikliği teklifine destek vermesine tepki gösteren Engin İstifasını noter aracılığı ile partisine iletti. Nesrin Yücel Ergin; "Benden bir şeyler bekleyen insanlar, taban adına istifa ettim. Onlara ses oldum. Ancak en kötüsü insanın kendi fikirlerinden, benimsediği görüşteki insanlar tarafından vurulması. Bu teklife asla destek veremezdim" diyerek tepkisini iletti ve Anayasa değişikliği teklifinin Meclis Genel Kurul da görüşmeleri tamamlamasının ardından olası referandum halinde MHP tabanının sandıkta çok yüksek oranda "Hayır" diyeceğini, kendisinin bu kararı istişare ile aldığını, partili arkadaşlarının ve tabanın çağrısına sessiz kalmasının mümkün olamayacağını" söyledi.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkü, turancılık, milliyetçilik ve vatan sevgisi gibi Türk Milletinin önemli hasletleri konusunda, tavizsiz savunucusu olmaya devam edeceğini belirten Nesrin Ergin, istifasının ardından yüzlerce takdir ve destek telefonu aldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 01:09
YORUM EKLE