Alexa

MHP'den Emine Bulut açıklaması: Teyakkuzda olacağız!

Türkiye'yi derinden etkileyen Emine Bulut vahşetine sert tepki gösteren Semih Yalçın bir anneyi yavrusunun gözleri önünde öldüren caninin en ağır cezayı alması için teyakkuzda olacağız'' dedi.

MHP'den Emine Bulut açıklaması: Teyakkuzda olacağız!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Türkiye'yi derinden etkileyen Emine Bulut olayıyla ilgili yaptığı açıklamada, ''MHP olarak bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağını belirtirken, bir anneyi yavrusunun gözleri önünde öldüren caninin en ağır cezayı alması için teyakkuzda olacağız'' dedi.

Son zamanlarda kadın ve çocuklara yönelik saldırı ve tacizlerde artış kaydedildiğini üzüntüyle gözlediklerini belirtenen Yalçın, bu durumun toplum vicdanında derin yaralar açtığını yürekleri acıyla kanattığını söyledi.

Türk Aile Yapısı...

Kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlerin gelecek adına alarm vermekte olduğunu, toplumun bütün kesimlerini derin endişeye sevk ettiğini belirten Semih Yalçın, "Binlerce yıllık aile geleneklerimiz köklü ve sağlamdır. Bununla birlikte bütün millî değerlerimiz gibi Türk aile yapısı da küreselleşen dünyadaki bozulma ve değişmelerden nasibini almaktadır. Gerek baş döndürücü teknolojik gelişmeler, gerekse bilimsel anlamdaki devasa adımlar, insan ilişkilerini ve dolayısıyla aile bağlarını da ciddi ölçüde etkilemektedir. Müessiriyetini güçlü aile yapısından alan Türk toplumu da değişen dünyaya ayak uydururken ciddi sarsıntılar geçirmektedir." dedi.

Kadınlarımız şifa ve bolluk vesilesidir

Türk toplumunu iç ve dış tehditler karşısında kuvvetli, dayanıklı kılan aile yapısının korunması, herkesin müşterek görevi ve sorumluluğu olduğunu belirten Yalçın, "Kadınlarımız; uğurumuz, gözbebeğimiz, dayanma gücümüzdür. Kadınlarımız; arkamızda dağlar gibi dayanak, mutlu ve kutlu bir geleceğin duacısıdır. Kadınlarımız bereket, kadınlarımız şifa ve bolluk vesilesidir. Onlar, nesillerimizin devamı, evlatlarımızın ilk öğretmeni; toplumumuzun bilgelik, feraset, güç ve istikrar unsurudur. Kadınlarımız, ocağımızın tüten ateşi, sofradaki aşımız; suyumuz, toprağımızdır. Hayat sürdüğümüz ata yadigârı bu mübarek diyarın bekası ve Türk toplumunun selameti; kadınlarımızın sağlığından, huzurundan ve hayır dualarının devamından geçmektedir." dedi.

Bütün Dinamik Sosyal Unsurlar İş Birliği ve El Birliği Yapmalıdır

Bütün Dinamik sosyal unsurların bu konuda işbirliği içerisinde olması gerektiğini özellikle belirten Semih Yalçın şu açıklamada bulundu:

"Kadınlarımıza uzanan eller kırılmalı, onlara ve yavrularımıza yönelik şiddet son bulmalıdır. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik şiddetin son bulması için gerekirse yeni yasal düzenlemeler yapılarak cezalar ağırlaştırılmalıdır. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususunda toplumda kuvvetli ve bir o kadar da caydırıcı bir konsensüs oluşturulmalıdır. Sivil toplum kuruluşları ve eğitim-öğretim camiamız başta olmak üzere bütün dinamik sosyal unsurlar bu konuda iş birliği ve el birliği yapmalıdır. Bu arada, giderayak artan aile içi şiddetin boyutları ve nedenleri hususunda bilimsel araştırmalar yapılarak kalıcı çözüm yolları aranmalıdır. "

MHP, Emine Bulut Cinayeti Davasının Takipçisi Olacaktır

Mulluyitçi Hareket Partisi'nin kadın ve çocukların korunması için atılacak adımlarla ilgili üzerine düşen görevi gerek parlamentoda gerekse diğer platformlarda hassasiyetle yapacağını ifade eden Yalçın, MHP, aile yapımızın temel direklerini yıkmaya dönük saldırı ve cinayetlerin nihayet bulması için alınacak tedbirlere en güçlü katkıyı verecektir. MHP olarak Emine Bulut cinayeti davasının takipçisi olacağız. Bir anneyi yavrusunun gözleri önünde öldüren caninin en ağır cezayı alması için teyakkuzda olacağız. Bu konuda adaletin tecellisi; Türk aile yapısının hukuk temelinde korunmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Türk adaletine olan güveni de perçinleyecektir." dedi.

Emine Bulut olayı ile ilgili uyarıda bulunan Semih Yalçın açıklamasını şöyle tamamladı:

Ortak Bilinç ve Vucdan!

"Yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen; milletimizin kadınlara ve çocuklara yönelik şiddeti büyük bir ferasetle sinesinden kovacağına, onların emniyet ve huzurunun temini için herkesin seferber olacağına inancımız tamdır. Müteveffa Emine Bulut’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yeni Emine Bulut cinayetlerinin yaşanmaması için bütün kesimleri, bütün kurum ve kuruluşları ortak bir bilinç ve vicdanla hareket etmeye, dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 23:35
YORUM EKLE