MHP'den Erken Seçim İddialarına Yönelik Açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Zillet ittifakının erken seçim iddialarına yönelik” yaptığı yazılı basın açıklamasında, "Türk milletinin bir erken seçime ihtiyacı yoktur. " dedi.

MHP 22.11.2019, 12:21 22.11.2019, 18:42
MHP'den Erken Seçim İddialarına Yönelik Açıklama!

24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimlerinden önce kurulan CHP, HDP, İP, SP ittifakının sadece bir seçim ortaklığı olmadığını defaatle ifade ettiklerini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, erken seçim iddialarına yönelik yazılı basın açıklamasında bulunarak, Türk milletinin bir erken seçime ihtiyacı olmadığını söyledi.

Çorabını değiştirmekten aciz

Zillet ittifakı bir yandan bu derece sağlam bir bağ ile birbirine bağlı iken diğer yandan ise birbirlerini satmak için fırsat kollamakta olduklarını belirten İsmet Büyükataman açıklamasında, "Memleket faydasına taş üstüne taş koymadıkları hâlde avantalarını aldıkları takdirde her türlü dönüşü yapabileceklerini de göstermektedirler. Biri ihanet sürecine dönüldüğü, öteki birkaç Bakanlık verildiği takdirde tarafını değiştireceğini beyan etmektedir. Çorabını değiştirmekten aciz olan diğeri ise ne dediğini kendi dahi bilmemektedir." dedi.

İttifakın tek merkezden yönlendirildiğini iddia eden Büyükataman, "Kuklacıları bunları her savruluşlarında bir araya getirmekte, ortak bir gayeye yönlendirip birbirlerine zincirlemektedir. Bu partilerin farklı grup toplantıları yapmalarına dahi gerek bulunmamaktadır. Bazen virgül atlasalar da birinin söylediği, diğerinin söylediği ile birebir aynıdır. HDP grubunda duymaya alışık olduğumuz çirkinliği İP’in, CHP’nin genel başkanlarının ağzından duymak sıradanlaşmış bulunmaktadır. İçerisinde bulundukları söylem birliği, tek merkezden yönlendirildiklerinin de ispatıdır." iddiasında bulundu.

Erken Genel Seçim Söylentileriyle Sanal Gündem Oluşturuyor

Daha önce ortak Anayasa hevesine kapılan zillet mensuplarının ortak Anayasa çalışmaları kamuoyu tarafından duyulunca çil yavrusu gibi dağıldıklarını ifade eden Büyükataman, Ardından Cumhurbaşkanı’nın bazı bakanları görevden alması yönünde ortak gündem çalışması yürüttüklerini ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu irade ile bu söylemleri de bıraktlarını belirtti. Bugünlerde erken seçim söylentileriyle Türkiye’de sanal bir gündem oluşturma gayretinde olduklarını işaret eden İsmet Büyükataman, "Türkiye, Suriye sınırını güvene alıp Suriyeli geçici sığınmacıları ülkelerine göndermenin mücadelesini verirken bunlar içeriden bir cephe daha açmaktadırlar. Açtıkları bu cephe ile Türk milletine hizmet etmedikleri malumdur. Kime hizmet ettikleri ise ayan beyan ortadadır." dedi.

Öyle bir ihtimal ise gözükmemektedir

Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi haksız bulanların, S-400’lerin gereksiz olduğunu savunanların, Suriye sınırımız boyunca gerçekleştirdiğimiz harekâtlara karşı çıkanların erken seçimden muratları nedir? Bunlar zannetmekte midir ki büyük Türk milleti bunca kepazeliğe pirim verecek, ülkesini bir müstemleke gibi yönetmek isteyenlere müsaade edecektir. Sandıktan çıkan sonucu hazmedemeyenlerin sandık sevdası kendileri seçilene kadar devam edecektir. Öyle bir ihtimal ise gözükmemektedir. Bu sebeple bunlar bu pazar bir seçim olsa ertesi pazar bir daha seçim isteyecek kadar demokrasiden uzaktır.

Erken Seçime ihtiyaç yoktur

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yazılı basın açıklamasını şöyle tamamladı:

"Türk milletinin bir erken seçime ihtiyacı yoktur. Türk milletinin millî birliğe, Millî Mücadele ruhuyla hareket ederek Türkiye’yi dünyada sözü dinlenen ülkeler safına çıkartacak onurlu duruşu göstermeye, mücadeleyi vermeye ihtiyacı vardır. Bu mücadeleyi vermekte olduğumuz bugünlerde düşmanla fingirdeşenlerin güzel İzmir işgal edildiğinde Yunan’la kırıştıran bazı kendini bilmezlerden farkı yoktur. Temiz Türk milleti ise o gün olduğu gibi bugün de duracağı yeri bilmektedir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)