Alexa


MHP'den Kaftancıoğlu ve Nagehan Alçı'ya sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya üzerinden Canan Kaftancıoğlu ve Nagihan Alçı'yı sert cevap verdi.

MHP 29.09.2019, 23:22 30.09.2019, 00:12
MHP'den Kaftancıoğlu ve Nagehan Alçı'ya sert tepki

Sosyal medya üzerinden Canan Kaftancıoğlu ve Nagehan Alçı'yı sert cevap veren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "MHP Yönetimi, sokak çeteleri diye aşağılamaya çalıştığın Ülkücülerden mürekkeptir." dedi.

Semih Yalçın Canan Kaftancıoğlu'na sert tipki göstererek, "Kaftancıoğlu; haddini, hududunu, yerini bilmeden MHP’ye dil uzatmış. Çizgini aşma! Sen kim, Ülkücüler kim! Edebinle otur; çapına göre konuş! Şunu bil ki GBY kısaltmasıyla tahfif etmeye çalıştığın MHP Yönetimi, sokak çeteleri diye aşağılamaya çalıştığın Ülkücülerden mürekkeptir. Dil uzatmaya cüret ettiğin Ülkücülerin vatan sevgisi ve feraseti, senin gibi Marksist örgüt artıklarını cebinden çıkarır. Biz senin çirkin cemaziyyelevvelini, Marksist bölücü örgütlerle ihanet iltisakını iyi biliriz Canan Kaftancıoğlu!" dedi.

Sokak çetelerinin kendini Ülkücü olarak tanımlamayacağını belirten Semih Yalçı açıklamasını şu şekilde devam ettirdi: "Sokak çeteleri olsa olsa TKPML’ci, DHKP-C’ci, PKK'lı, hatta Gezi”ci olarak bilinirler. Senin destekçisi veya taraftarı olduğun bölücü örgüt mensupları, vatan hainlerinin ta kendisidir. Ülkücüler, senin gibi küresel çetelerin taşeronu, CIA’in kuryesi değillerdir; aksine milletin varlık azminin, egemenlik haklarının temsilcileridir. Seni gidi hınzır seni! Ya Nagehan Alçı’ya ne demeli? Bu ne idüğü belirsiz hanımı millî menfaatlere raptetmeye alçı değil, çimento bile yetmiyor. O kadar cıvıyor ki her kaba giriyor, her kalıba uyuyor." diyerek cümlelerini şöyle tamamladı:

"Nagehan Hanımcağız, PKK’lıların telef olmasına dayanamamış olacak ki devleti katil olarak tanımlıyor, Türkiye’nin varlık ve egemenlik refleksini yargılayarak çapını da boyunu da aşan laflar ediyor." dedi."

Canan Kaftancıoğlu'nun Twitter adresinden Ülkücülere sarfettiği sözler şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi üyemiz Mücahit Avcı, geçtiğimiz gün kendilerini "ülkücü" olarak tanımlayan bazı mafyatik çete mensuplarının saldırısına uğradı.

Mücahit'i önce sosyal medyada tehdit edip sonra da organize bir şekilde darp edenler toplumsal birlik ve bütünlüğümüzün önündeki en büyük bölücü unsurlardan biridir. Beğenmedikleri fikirleri şiddet yoluyla yok etmeyi ülkücülük olarak tanımlayan bu saldırgan çetelere karşı hakettikleri tepkiyi öncelikli olarak ülkücülerin vermesi gerekmektedir. Bizler CHP'si ve CHP'li gençler olarak yapılanın ne anlama geldiğini görüyor ve kendini "Ülkücü" olarak tanımlayan sokak çetelerin oyununa gelmeden, hukuk karşısında hak ettiği cezayı almaları için mücadele kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P