MHP'den Kılıçdaroğlu Hakkında Bomba İddia

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, anayasa değişikliğine ilişkin, “Devletin temel ilkelerinde en küçük bir değişiklik olmadığını belirterek CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında önemli iddialarda bulundu.

MHP 09.01.2017, 16:48 09.01.2017, 17:23
MHP'den Kılıçdaroğlu Hakkında Bomba İddia

MHP  Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Rejim değişikliği iddiası tamamen safsatadan ibaret olduğunu belirterek, Toplumu yanlış yönlendiren, siyasal ve sosyal gerilimleri artırmaktan CHP'nin vazgeçmesini istedi. Ana muhalefet partisi inisiyatif almaktan çekindiğini savunan Akçay, "Ben de şimdi CHP önderliğinde bölücü koalisyon dersem olur mu? Bunlar gerilimi artırır. Yanlış bilgilendirmek suretiyle eleştiriler yapılıyorlar. Eleştirebilirler ama rejim değişikliği gibi sözlerle gerilime gerek yoktur. Toplum hiç gerek olmadığı halde CHP tarafından bir gerilime sürüklenmektedir. PKK’sı, HDP’si ve CHP’si bir koalisyona dahil olmuşlardır. CHP’ye çağrıda bulunuyorum. Bu gerilimi artırmaktan vazgeçsinler. Meclis’te milletvekillerinin özgür iradeleriyle ya kabul edilir ya da reddedilir. Ama inisiyatif alamamanın verdiği hırçınlıkla CHP vatandaşları yanlış yönlendiriyor” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÖZERKLİK VAADİ...

Anayasanın ilk dört maddesinde en ufak bir değişiklik olmadığını belirten Erkan Akçay, “Devletin temel ilkelerinde en küçük bir değişiklik yok. Ancak unutulmaması gereken Sayın Kılıçdaroğlu’nun özerklik vaadinde de bulunduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Atilla Kaya’nın Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini kaydeden Akçay, “MHP milletvekilidir. Milletvekilleri kendi özgür iradeleriyle hareket edeceklerdir. MHP ile diğer partiler arasındaki fark şeffaf, açık, net ve dürüst oluşumuzdan kaynaklanmaktadır. Nasıl ki Sayın Genel Başkanımız görüşünü ifade etmişse arkadaşlarımız da görüşünü ifade ediyor. MHP milletvekilleri büyük çoğunlukla ‘evet’ diyeceklerdir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün açıklamalarına ilişkin olarak Erkan Akçay, “Bugünkü anayasa değişikliği de yürütme erkinde yapılması gereken bir zaruretten kaynaklanmıştır. Çift başlılık artık ertelenemez bir hal almıştır. Ben oyumun rengini ‘evet’ olarak açıkladım. Meclis’te kabul edilirse de ‘evet’ diyeceğimi açıkladım” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442