Alexa
banner314

MHP'den, Sağlık Bakanlığı'nın "Alaattin Çakıcı Açıklamasına" Sert Cevap!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılan "Alaattin Çakıcı" Açıklamasına sert cevap verdi.

MHP'den, Sağlık Bakanlığı'nın "Alaattin Çakıcı Açıklamasına" Sert Cevap!
banner327

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN, Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılan Açıklama hakkında açıklamalarda bulunarak, Milletimizin birlik ve bütünlüğü Türkiye’nin bekası uğruna MHP’nin gösterdiği diğerkâmlık ve fedakârlığın yeterince takdir edilmediği ve aynı rikkat ve özenin bazı çevrelerce sergilenmediği üzülerek görülmektedir." ifadelerini kullandı.

MHP’nin siyasi gayret ve faaliyetlerinin; Türkiye’nin bütünlüğüyle devletin bekasını teminden ibaret olmadığı nerkesin malumu olduğunu belirten Yalçın, MHP, kurulduğu dönemden bu yana yaklaşık 50 yıl süren siyasi mücadelesinde ülkemizi ve Türk insanını ilgilendiren hemen her konuda kalıcı ve fark yaratıcı projeler üreten bir siyasi parti olmuştur."dedi.

"MHP, milletimizin dertlerini dert edinmiştir"

Milliyetçi Hareket Partisi'nin; milletin refahına, toplumsal barışın yerleşmesine, her alanda adaletin tecellisine, hukukun üstünlüğünün teminine ve mağduriyetlerin giderilmesine yönelik çözüm önerileri sunduğuna dikkat çeken Semih Yalçın; "MHP, yarım asrı bulan onurlu geçmişinde millet vicdanına sinmiş; halkın beklenti ve taleplerinin tercümanı, varlık azminin ve egemenlik haklarının temsilcisi olmuştur.Bizzat Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yıllar önce kamuoyuna mal ettiği veciz ifadeyle “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.” düsturunu kendisine siyasi prensip edinmiştir. MHP; kendi siyasi geleceğine, çıkar ve beklentilerine değil, insana ve milletine odaklanmıştır. MHP, milletimizin dertlerini dert edinmiş; konum, makam, rütbe, sınıf ayırt etmeksizin; mahkûm, mevkuf, zanlı, serbest demeksizin halkımızın bütün fertlerinin sorunlarına eğilmeyi görev bilmiştir." dedi.

"Adaletsizliklerden en çok çeken ülkücüler olmuştur"

MHP; adaletin tecellisine herkesin rıza göstermesi gerektiğini ve bununla birlikte hukukun üstünlüğü ilkesinin milletimizin bütün fertlerini ihata etmesi zaruretini savunageldiğini belirten İstanbul Milletvekili Semih Yalçın; "MHP, aynı zamanda adaletin kestiği parmağın kan kaybından ölümlere yol açıp mağduriyetler yaratmaması için de olanca gücüyle çaba sarf etmiştir. Çünkü geçmişte zulümler, adaletsizlikler ve hukuksuzluklardan en çok çeken; bu yolda genç fidanlarını ve iyi yetişmiş mensuplarını darağaçlarına gönderip toprağa veren siyasi parti mensupları MHP’liler olmuştur." ifadelerini kullandı.

"Bakanlık isim vermeden Devlet Bahçeli'yi Eleştirmiştir"

“Damdan düşenin hâlinden damdan düşen anlar.” diyerek, ülkücülerin önemli bir kısmının yıllarca damlara tıkıldığı için damda yatanların hâlini iyi bilen MHP; Türk toplumunun bir parçası olan kader mahkûmlarıyla da bu yüzden içtenlikle ilgilendiğini belirterek; "Bu hususta bir yasa teklifi hazırlanmakta oluşu da MHP’nin bahse konu ilkeleri ve hassasiyetleri çerçevesinde değerlendirilmelidir. Sayın Genel Başkanımızın son dönemde Alaattin Çakıcı konusuna gösterdiği insani ilgi ve itina da bu doğrultuda mütalaa edilmelidir. Genel Başkanımızın son olarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesindeki çok sayıda gözaltı sonrasında, “Ülkemizde çok yönlü sosyal, siyasal ve ekonomik sorunların yoğunlaştığı ve derinleştiği bu süreçte Türkiye’nin ve yönetiminin tek sorunu Sayın Alaattin Çakıcı olmasa gerektir. Alaattin Çakıcı hakkında daha önce verilen sağlık raporuyla ilgili kuşkular Sağlık Bakanlığınca bugüne kadar incelenerek pekâlâ sonuca ulaştırılabilirdi.” diye konuşmuştur." Bunu çok sayıda tutuklama takip etmiş, arkasından da Sağlık Bakanlığının Sayın Genel Başkanımızın beyanlarına yönelik acul ve acemi bir üslupla hazırlanmış cevabı gelmiştir. Bakanlık açıklamasında, mesele mecrasından saptırılarak isim verilmeden Sayın Devlet Bahçeli eleştirilmekte ve değerlendirmelerinin de “gelişmelerle ilgili yeterli bilgiye ulaşılamamış olmasından kaynaklandığı” öne sürülmüştür." dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya cevap veren Semih Yalçın şöyle konuştu;

"Sayın Devlet Bahçeli’nin bahse konu açıklamasına durup düşünmeden, iyice araştırılmadan Sağlık Bakanlığınca alelacele verilen bu cevaptaki sorunlu ve seviyesiz üslup; fevkalade rahatsız edici bulunmuştur. Sayın Genel Başkanımızın bir süredir ısrarla kamuoyuna aksettirdiği uyarıcı mahiyetteki görüşlerinin seçkin devlet geleneklerimiz yok sayılarak Sağlık Bakanlığı tarafından alelade birinin açıklamasıymışçasına saygı ve ölçülerine dikkat edilmeden mütalaa edilmesi, kabul edilemez.

MHP olarak aşağıdaki soruları sorma ihtiyacı duyuyoruz:

Sayın Genel Başkanımızın hemen her konuda olduğu gibi adaletin tecellisine, mahkûmiyetlerin zulme, hoyratlığa, kasti eziyete ve mağduriyete dönüşmemesine yönelik çabaları neden başından beri görmezden gelinmektedir?

Durumdan vazife çıkaranlarla fırsatı değerlendirenler bir araya gelmiş Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yerleşme sürecinin yarattığı boşluktan bilistifade yetki ve nüfuz istismarıyla güç gösterisi yapanlar mı bulunmaktadır?

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Cumhur İttifakı konusunda gösterdiği fevkalade hassasiyete ve yerel seçimlerde de ittifak ruhuyla hareket edilebileceğine dair beyanlarına rağmen, bundan rahatsız olan bazı çevreler birtakım dolaplar döndürme hevesine mi kapılmışlardır?

Türkiye’nin bunca derdi varken, Alaattin Çakıcı konusunun hayat memat ve prestij meselesi, kavga vasıtası hâline getirilmesi ne anlama gelmektedir?

MHP’nin millet vicdanından beslenen siyasi müessiriyeti ve özgül ağırlığı kimleri neden rahatsız etmiştir ve etmektedir?

Bir maksada mebni olduğunu düşündüren bu tutum ve vaziyet, partimize dönük ince bir mesaj mı taşımaktadır?

"Bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğiz"

Alaattin Çakıcı konusuna gösterilen özenin, FETÖ’nün siyasi ayağı konusunda da izhar edilmesini beklemek hakkımızdır. Biz, olanca hüsnüniyetimiz ve samimiyetimizle bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğiz. MHP’nin kimseye diyet borcu mecburiyeti yoktur. Cumhur İttifakı bir koalisyon değildir ve millî mutabakat ruhuna dayalı bir demokratik protokoldür. Bu protokolün ruhunu zedeleyenler, ona gereken içtenliği göstermeyenler bilmelidir ki MHP; fedakârlığının ve hoşgörüsünün istismar edilmesine izin vermeyecektir. Türkiye’nin uğraşacak bunca meselesi varken MHP’nin hassasiyetleri üzerinden kriz ve anlaşmazlık üretmeye çabalamak, ayağına kurşun sıkmaktır. Bu böyle bilinmelidir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa kurkmaz
Mustafa kurkmaz - 7 ay Önce

Sayın alaattin çakıcı devletini milletini seven devleti için mücadele eden bir insandır vede rahatsızdır şartlı olarak salınabilir inancındayım sayın bahcelininde yardımları ile ahmet türk gibi bir adam salındı ise neden çakıcı salınmıyor demek hakkımızdır

banner307

banner325