Alexa

MHP'den, Yeni Zelanda'da Yapılan katliamla ilgili açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerinde 49 kişinin hayatını kaybettiği katliam için Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

MHP'den, Yeni Zelanda'da Yapılan katliamla ilgili açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerinde 49 kişinin hayatını kaybettiği katliam için Twitter’dan açıklamalarda bulundu.

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ın şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Zelanda'da 49 kişinin hayatını kaybettiği katliamla ilgili başsağlığı diledi.

“Bu saldırı İslam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı göstermektedir”

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Cuma Namazı esnasında iki camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Bu saldırı, İslam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı göstermektedir. #NewZealand”

“Bu saldırıların failleri en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Arkalarında olan güç açığa çıkarılmalı kamuoyuna duyurulmalıdır. Ülkemiz de inançlarımızla alay edip karalamaya teşebbüs eden çevreler mezkur terör saldırısından ders alır, sonuç çıkartır.”

“Huzur içinde namaz kılan ibadetini gerçekleştiren masum Müslümanlara yönelik olan bu saldırı aslında tüm insanlığa yapılmış bir saldırır. Bu akıl dışı vahşeti şiddetle kınıyorum! Saldırı da yaşamını yitiren terör kurbanların ailelerine ve Yeni Zelanda halkına baş sağlığı dilerim.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:04
YORUM EKLE

banner325