Alexa

MHP'li Akçay, CHP'ye Seslendi: Size her türlü kolaylığı sağlayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP'lilere seslenerek, "Eğer delikanlı gibi YSK’ya yönelik tehdit ve hakaretlerinizin arkasındaysanız verin dokunulmazlığın kaldırılması dilekçesini. Biz MHP olarak size her türlü kolaylığı sağlayacağız" dedi.

MHP'li Akçay, CHP'ye Seslendi: Size her türlü kolaylığı sağlayacağız

CHP'ye Seslenen MHP Grup Başkanvekili Akçay, "YSK’ya yönelik tehdit ve hakaretlerinizin arkasındaysanız verin dokunulmazlığın kaldırılması dilekçesini. Biz MHP olarak size her türlü kolaylığı sağlayacağız." dedi. 

CHP'nin tehdit  kaos ve kriz pompaladıklarını belirten Akçay, "Hakaretlerine, tehditlerine, iftiralarına, ajitasyonlarına maruz kalmayan yok. CHP sözcüleri Türkiye Cumhuriyetinin yargı kurumlarını, özellikle de YSK’yı hedef alarak hukuku ve demokrasiyi yıpratmakta bir sakınca görmüyorlar. Demokrasinin koruyucusu ve uygulayıcısı yargı ve hukuk kurullarının kararlarını hukuki bakımdan değerlendirmek yerine tehdit ve hakaret diliyle kaos ve kriz pompalıyorlar." dedi.

CHP Genel Başkanı ve sözcülerinin siyaseti değersizleştirerek hakaret ve küfür seviyesine düşürme zaafına MHP'yi çekemeyeceklerini belirten Akçay, "Bu tayfanın Kaba Taş Devri baltalarıyla siyasi rakiplerine saldırarak, tahkir ederek galebe çalma çabası bir hastalık hâline gelmiştir. Bu partilerin yöneticilerinin ve sözcülerinin samimiyetsizlik ve alaycılığının, rakiplerinin değil ama kendilerinin zaaflarını ele verdiği açıktır. Mahalle ağzını siyasetlerinin dili haline getirenlerin MHP’ye karşı hakaret dilini kullananların her konuşmalarında zehirlerini akıtmalarına rağmen hala üsluptan bahsetmeleri, siyasi nezaketten bahsetmeleri oldukça komiktir." dedi.

CHP'NİN ZEHİRLİ DİL KARİNESİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Bahçeli'nin Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik dokunulmazlık çağrısına verdiği tepki CHP’nin hakaretlerle dolu zehirli dil karnesine yerleştiğini belirten Akçay; "Özgür Özel laf kalabalığı yaparak Sayın Genel Başkanımızın dokunulmazlık çağrısını bağlamından koparmak istemekte ve içeriğinin tartışılmasını engellemeyi amaçlamaktadır." dedi. 

CHP sözcülerine hatırlatmalarda bulunan Akçay, "Milletimizin size verdiği temsil yetkisinin arkasına sığınarak ülkemizin kurumlarına, hukuk ve demokrasiye fütursuzca saldıramazsınız. Yüksek Seçim Kurulu’na yönelik kullandığınız hakaret ve tehdit dilinin arkasındaysanız muhataplarınızın da kendilerini ve devlet kurumlarını savunma hakkına ve yargı önünde hesaplaşma hakkına da rıza göstereceksiniz. Kendi siyasi ahlaksızlığınızı dışa vurduğunuz hakaret ve tehdit dilinizi kullanmaktan imtina edenlerin kendilerini savunma hakkına razı olacaksınız." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 01:28
YORUM EKLE