MHP’li Akçay, Süleyman Soylu’yu Tebrik Ediyorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Genel Kurulunda konuşmasında

MHP 13.12.2020, 22:26 13.12.2020, 22:48
MHP’li Akçay, Süleyman Soylu’yu Tebrik Ediyorum

TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Mahir Çayan, “İbo” lakabıyla bilinen o Kaypakkaya’yı, eli silahlı örgütçü teröristleri anıp övgüler düzdükten sonra “Biz Kemal Pir’iz.” demek “Biz PKK’yız.” demektir." dedi. 

Erkan Akçay, HDP’li bir milletvekili eli silahlı teröristleri anıp övgüler düzdüğünü belirterek, Biz sizi terörist destekçisi olarak söylüyoruz. Ama noksan söylemişiz; siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz!” dedi.

TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın teröristleri övmesi üzerine söz alan MHP Grup Başkanvekili Akçay, “Gerçekten bağnazlığın, kin ve nefret dolu tutum ve söylemlerin dibini buldular, bundan ötesi olmaz. Tahammülsüzlük o kadar olmuş ki bir konuşmayı alkışlayanlara bile her türlü hakareti edecek kadar kendinizden geçmişsiniz. Buradan Süleyman Soylu’yu da tebrik ediyorum. İade ettiğiniz o sözleri de milyar kere biz de size iade ediyoruz.” dedi.

PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz!

MHP’li Akçay, Anayasa’nın temel niteliklerine milletin, ülkenin, devletin birlik bütünlüğüne her türlü aykırı sözü burada işittiklerini belirterek şunları söyledi:

"Hele bir konuşmacı, bu kadar bağnaz, kin ve nefret dolu, kendinden başkasını hep tahkir eden, ötekileştiren, hatta terörize eden üslubunu Hacı Bayram Velilerin, Pir Sultan Abdalların, Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle maskeleyip soslayıp en önce bu büyük zatların ruhunu incitti. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Mahir Çayan, “İbo” lakabıyla bilinen o Kaypakkaya’yı, eli silahlı örgütçü teröristleri anıp övgüler düzdükten sonra “Biz Kemal Pir’iz.” demek “Biz PKK’yız.” demektir. Biz de sizi terörist destekçisi olarak söylüyoruz. Ama noksan söylemişiz; siz bizatihi PKK’nın ta kendisi olmuşsunuz!” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu