Alexa

MHP'li Bozyel: kiralık kafanın bedeli, köleliktir

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Abbas BOZYEL gündem üzerine yazılı basın açıklamasında bulundu.

MHP'li Bozyel: kiralık kafanın bedeli, köleliktir
banner327

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Abbas BOZYEL gündem üzerine yazılı basın açıklamasında bulundu.

Günlerdir bazı televizyon kanallarında, gazete köşelerinde hep MHP konuşuluyor ve tartışılıyor. MHP üzerinde ahkâmlar kesiliyor. Her konuşmada söz gezdirilip, dolaştırılıp MHP'ye getiriliyor ve tavanı ile tabanı birbirine ters olan MHP camiası liderinin aksine referandumda “hayır” diyecekmiş, deniliyor.

Önüne atılan yağlı kemik parçasıyla oynamaktan zevk alan zağarın haleti ruhiyesine benzer bir hazla; evirip çevirip MHP'yi dillerine dolayan bu bir kısım gazeteci ve televizyon yorumcuları, yapılacak referandumun, MHP'yi bir daha ayağa kalkamaz şekilde bitireceğini kırk dereden su getirerek anlatmaya çalışıyorlar.

Elbette ki her önüne gelenin, her aklı yetmez üç-beş aymaz ve paranoyak tiplerin, tutuşturulanı yazarak, ezberletilenleri televizyon programlarında konuşarak Milliyetçi Harekete ayar vermeye kalkışması, öncelikle haddini bilmezliktir.

Hele hele içlerinde Kandil’in ileri karakol vazifesi yapan, İmralı’daki bebek katilinin ibriğini taşımaya, peşkirini tutmaya gönüllü nice milletvekilleri varken Cumhuriyet Halk Partisi sözcülerinin kalkıp MHP’yi ve Lideri Devlet Bahçeli’yi tariz edecek sözler sarf etmesi, en hafif deyimiyle ahlaksızlıktır.

Bir yığın zırvalarla ve zir zibil bildik adamlarla ahkâm kesen, Marksist-Leninist ideolojinin eski tüfekleri olan bu CHP tamtamcılarıyla, Ferit Şahenk’lerin, Aydın Doğan’ların ve Turgay Ciner ve diğer gazete patronlarının "mayın eşeği" vazifesini yerine getiren bazı sözde gazeteci tipler, milyonlarca şerefli Türk milliyetçisinin lideri olan Devlet Bahçeli’ye kin kusmaktadırlar.

Şeytanın yol arkadaşı olan bu kırk harami çetesi zannediyor ki,ülkücüler yollara dökülmüş, kucağını açmış bu ihanet sürüsüyle sarmaş dolaş olacak, davamızın şeref ve asaletini ‘yağma Hasan’ın böreği’ gibi, beyni sulanmış bu sırtlanlar sürüsüne teslim edecek. 

Kuşkusuz ki biz bu çeteyi tanıyoruz. Simaları, eşkâlleri ve niyetleri bizim için meçhul değil. Bunların Milli Mücadele döneminde, emperyalistlerin içimizdeki işbirlikçisi olan; “Amerikan, İngiliz ve Fransız Muhipleri Cemiyeti, Teali-i İslam Cemiyeti, Kürt Teali Cemiyeti” üyesi devşirme, dönek ve ajanlardan hiçbir farkı yok. Aynı sazı çalmakta, aynı havayı oynamaktadırlar.

Bunların yazdığı gazetelerin ‘Millî Mücadele’ye karşı tavır sergileyerek, işgalci ve emperyalist devletlerinin menfaatlerini savunan ve o dönem mütareke basını olarak bilinen; ”Peyam, Köylü, Ferda, Sabah, Alemdar, Ümit, Türkçe İstanbul, Tan ve Şarkın Sesi” gazetelerinden hiçbir farkı yoktur.

O dönemde nasıl “Ali Kemal, Refi Cevat Ulunay, Sait Molla, Mustafa Sabri Efendi, Mehmet Asım ve Refik Halit” gibiler Türk milliyetçilerinin aleyhinde olmuşlarsa, günümüzde de, “Emin Çölaşan, Sabahattin Önkibar, Ahmet Hakan, Ahmet Takan, Rahmi Turan, Can Ataklı, Işık Kansu” gibiler de, aynı görevi ifa etmektedirler.

Atalarımız “otu çek köküne bak” derler. Şairin;

Tükürün milleti alçakça vuran darbelere! 

Tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere!

Mısralarına layık olan bunların tamamının fikri-ideolojik kültürel kökleri zaten bozuktur. Ve bu kiralık kalem sahipleri; Türk Milletinin bağrından firar ederek yabancı güçlerin kucağına düşmüş muhannet ehlidirler.

Bu milli onurdan habersiz güruh bilmelidir ki, MHP'nin üzerine gelmekle, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye saldırmakla, sahiplerinin sesi, cüzdanlarının esiri olmuş bu sefil eratın ihanet seferine yol vereceğimizi düşünüyorlarsa, bu vaziyetleri aynı zaman da, kendilerinin karga beyinli olduklarına da işarettir.

Elbette ki atalar sözü olan; “kiralık kafanın bedeli, köleliktir” gerçeğinin pençesinde kıvranan bu “Eminler, Sabahattinler, Rahmiler, Canlar, Hakanlar, Işıklar bilmelidir ki; Milliyetçi Hareket hem devletimizi ve milletimizi hem de bu iki ulvi gaye uğrunda mücadele veren Hareketimizi ebed müddet yaşatacaktır.

 “Bu sene dağda armut çok olacak’” diyen ayının, nereden bildin diye soranlara ’“canım öyle istiyor’” dediği gibi, hareketimiz; “onların canları istediği için’ bölünmez.

Zira ülkücü hareketin yüksek ve milli iradesi, ülküleri uğrunda büyük bedeller ödemiş mensupları, kalemini pençe niyetine kullanan ayılara, milli varlığımızı armut yaptırtmayacak kadar güçlü ve şuurludur. Dolayısıyla birliğimizi bozmaya ve gücümüzü sınamaya kalkan ayıların ağzının sulanması da boş ve beyhudedir.

Kim üzerine yattığı ihanet kuluçkasından hangi şer, yalan ve iftirayı yumurtlarsa yumurtlasın, biz hak bildiğimiz yoldan asla dönmedik, dönmeyiz. Cümle âlem bilir ki Liderimiz ve emrindeki Milliyetçi hareket, dün ne söylemişse bugün de aynı çizgidedir. Dün Türk milletinin selameti için nerede durmuşsa bugün de aynı noktadadır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 16:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat yildiz
Murat yildiz - 3 yıl Önce

Boş bir hamaset ihanet içindesiniz bu hareketi bu duruma düşüren sizlersiniz başkalarına çakmakla yapmış olduğunuz ihanetin üstünü kapatamazsınız