MHP'li Büyükataman'dan Koray Aydın'a "MHP Nereye Gidiyor" Cevabı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Koray Aydın’ın eleştirilerine basın toplantısı düzenleyerek cevap verdi.

MHP 29.07.2017, 14:55 29.07.2017, 15:42
MHP'li Büyükataman'dan Koray Aydın'a "MHP Nereye Gidiyor" Cevabı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman; yaptığı basın açıklamasında MHP eski Bakanı Koray Aydın'a cevap verdi. 

MHP NEREYE GİDİYOR

Koray Aydın'ın "Partimizin eski milletvekillerinden Koray Aydın, bugün yaptığı basın açıklamasında; “Türk milleti, “Türkiye nereye gidiyor?” diye endişeyle izlerken, diğer taraftan “MHP nereye gidiyor?” sorusunu sormakta ve bekasının sigortası olarak gördüğü MHP’nin izahı olmayan politikalarına isyan etmektedir.” sözlerini değerlendiren Büyükataman; "Koray Aydın, bakanlık, TBMM Başkanvekilliği gibi devletin önemli makamlarında bulunmuş birisi olarak yapmış olduğu bu açıklamayı acaba kendisine nasıl izah etmiştir. Bırakın devleti tanıyor biliyor olmasını herhangi bir vatandaşımız bile 15 Temmuz’da ülkemizin içinden geçtiği zorlu süreci, ağır imtihanı anlamış idrak etmiştir. " dedi.

MHP FIRSAT VERMEDİ

FETÖ'nün devlete virüs bulaştırdığını; ahlak, hukuk, vicdan ve insan hakkı tanımadığını, 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin defin ruhsatını hazırlayan kanlı, kirli ve küresel mihrakların FETÖ maşasıyla son darbeyi indirmek istediğini belirten Büyükataman; "Amaç Türkiye’nin bölünmesi ve bölüşülmesidir. Amaç Türk vatanının paramparça edilmesi, Suriye ve Irak’a dönüştürülmesidir. Ve tüm hedefleri kapsayacak şekilde Anadolu’nun istilası planlanmıştı. MHP bütün bunlara imkân ve fırsat vermemiştir." ifadelerini kullandı.

İsmet Büyükataman basın açıklamasını şöyle sürdürdü:

Diğer taraftan Sayın Aydın son dönemlerdeki politikalarımızı eleştirmektedir. 

Milliyetçi Hareket Partisi devlet ve millet bekasını güçlendirmek, güvenceye almak, aynı zamanda milli uzlaşma ruhuyla sistem krizini büyüten fiili açmazı bitirmek amacıyla, yüklendiği tarihi görevi gönül huzuruyla ifa etmiş ve üstüne düşeni yapmıştır.
“MHP nereye gidiyor?” sorusunu ise bu hareketin geleneğinden gelen biri olarak en iyi kendisinin bilmesi gerekir.
Türkiye herkesin küçük siyasi hesapları bir tarafa bırakarak milli sorumluluk anlayışı içinde hareket etmesini zorunlu kılan karanlık bir dönemden geçmektedir.

FİKİR OMURGASI YARA ALMAMIŞTIR


Milliyetçi Hareketin bu dönemdeki yaklaşımlarına tabidir ki bu milli zaruretler yön verecektir. MHP dik durduğu sürece, Türkiye’nin milli birliğini sarsmak, bölünmez bütünlüğünü yıkmak, bölücü senaryoları hayata geçirmek mümkün değildir. 48 yıllık şerefli mücadele tarihimize bakıldığında şunlar görülecektir: MHP’nin siyasi pusulası hiç sapmamıştır. Fikri omurgası yara almamıştır.

MHP OPERASYON PARTİSİ DEĞİLDİR


Ülkücü - Milliyetçi Hareketi siyasi hesapları için kullanmak ve sokağa çekerek “Operasyon partisi” haline getirmek isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalmıştır. 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 seçimleri ve 15 Temmuz 2016 kalkışması ve bugün yaşanan gelişmelerle ilgili cevaplanması gereken sorular bulunmaktadır. Bizce Sayın Aydın bu sorulara kafa yormalıdır. Türkiye; tarihin en kanlı üç terör örgütü PKK/PYD, IŞİD ve FETÖ’ye karşı Türkiye içinde ve dışında amansız bir mücadele içindedir. PKK’nın sözde sorumluları küresel güçlere yalvarmakta bunlar basına yansımaktadır. PKK bitme tükenme noktasına gelmiş, devletin demir yumruğunu kafasında hissetmiştir. Bu durum Sayın Aydın’ı rahatsız etmemelidir. 

BUNUN KİMSEYE FAYDASI OLMAZ


Bu süreç işlerken MHP ilkelerinden ve ülkülerinden ödün vermeden, 48 yıllık şerefli mazisiyle mütenasip bir siyaset izlemektedir. Ezcümle MHP durduğu yerde durmaktadır. Bilgi kirliliği oluşturarak aziz milletimizi yanıltmaya çalışmak, partimizi kamuoyunda tartışmaya açmak kimseye fayda sağlamayacaktır.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (4)
Erdal Kozan 3 yıl önce
Sayın vekil, sizler bizim yıllarca verdiğimiz oylar sayesinde oradasınız. Oylarımızı geri aldık. Bu böyle biline. ...
Muharrem Karaağaç 3 yıl önce
Erdoğan'ı başkan yopmak Türkiye'nin belası işlemi ilgiliydi Merve kavakci nın büyükelçi yapilmasida feto ile mücadele dir herhalde Allah akıl fikir versin bunlara
Aykut Karaduman 3 yıl önce
Büyük ataman senin için bölünmez bütünlük aldıgın maaş bu fetöyü devlete kim soktu 17/25yalanmı tövbe sizi seçen delege imza topluyor kongre gitmiyor sun sizi onlar sevmedimi mecliste konuşmayı kısıtlamagın fetöye faydası var bahçeli eski konuşmalarının kaseti yokmu sende otur maaşını al
BAYRAM DURAN 3 yıl önce
TEK KELİME İLE"HAYRET SEN NE İMİSSİN BE ABİ" Derler.
14°
açık