MHP'li Celal Adan; Türkmenlere Karşı Savaş Suçu İşleniyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal ADAN yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında Suriye'nin her yerinde Türkmenlere karşı savaş suçu işlendiğini belirtti.

MHP 06.12.2016, 12:59 06.12.2016, 13:16
MHP'li Celal Adan; Türkmenlere Karşı Savaş Suçu İşleniyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında Suriye'nin her yerinde Türkmenlere karşı savaş suçu işlendiğini belirtti.
                                                                  
Suriye’nin en büyük ikinci şehri olan Halep’ten gelen haberler ve insanlık dışı görüntüleri dile getiren Adan, "ben Türk’üm diyen herkesin yüreğini yakmaktadır. Başta Halep olmak üzere Suriye’nin her yerinde Türkmenlere karşı alenen savaş suçu işlenmektedir. Türkmenlere karşı işlenen bu savaş suçunun birden fazla ortağı vardır.  Esad, PKK, Hizbullah, PYD ve bir sürü mezhepçi örgüt Halep’e ve dolayısıyla Türkmenlerin üzerine çöreklenmiştir."dedi.  
CELAL ADAN YAZILI BASIN AÇIKLAMASINDA ŞÖYLE DEDİ:

NEDİR BU TÜRKMEN DÜŞMANLIĞI

Suriye Türkmen Meclisi’nin resmi açıklaması Halep’teki acıyı ortaya sermektedir. Açıklamaya göre; “Kadim Türk yurdu Halep’teki Türkmen mahalleleri Bustan, Hüllük, Haydariye, Şeyh Faris, Şeyh Hıdır ve Baidin tamamen yerle bir olmuştur.” Binlerce sivil Türkmen doğrudan hedef alınmaktadır.  
Suriye’de bulunan bütün güçlerin adeta ittifak ederek Halep’i ve Türkmenleri hedef almaları çok manidardır. Nedir bu Türkmen düşmanlığı? Bir araya gelmesi mümkün olmayan bu güçleri Türkmen düşmanlığında birleştiren şey nedir? Daha birkaç ay öncesinde Halepli kız çocuğu Ümran’ın insanlığı utandıran görüntüleri hafızalarımızda tazeyken, şimdi yeniden binlerce çocuk Halep’te bombalanmakta, ölmekte, yetim kalmaktadır. Yüzbinlerce insan küçük bir alana sıkışıp kalmıştır. En temel insani ihtiyaçlar dahi karşılanmamaktadır. Gıda ve suya olan ihtiyaç had safhaya ulaşmıştır.  

Diğer yandan Halep’te Türkmenlerden boşaltılan mahallelere terör örgütü PYD yerleşmektedir. Esad güçleri ile PYD, Türkmenlere karşı stratejik ortak olmuşlardır. Askerlerimizin Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde El Bab’a yönelik harekatı, Esad güçlerini ve PYD’yi tedirgin etmektedir. Çünkü El Bab, Halep’e ve Türkmen kardeşlerimize açılan kapıdır. Bu kapıyı bize kapatmak için bütün şer güçler ittifak halindedir. 

Birleşmiş Milletler’in çok gecikmeli de olsa Halep’i gündemine almış olması yeterli değildir. Halep’in ve Türkmenlerin çok acil biçimde insani yardıma kavuşturulması şarttır. Türkiye’den Halep’e bir yardım ve kardeşlik koridoru hiç vakit kaybetmeden açılmalıdır. Bu nedenle Halep’te süresiz ateşkes zaruridir. Aksi halde insanlığın gördüğü en büyük dramlardan biri yaşanacaktır. 

Halep ölüme terk edilemez. Türk milleti Halepli soydaşlarımıza yardım etmek için seferberdir. Halep’teki işkence ve cinayet son bulmadan bize huzur yoktur.  
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu