Alexa

MHP'li Enginyurt, Çukur Dizisini Boykot Etti

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, #HerŞeyÇokGüzelOlacak paylaşımı yapan Çukur dizisinin oyuncularına tepki göstererek, "Show tv de yayınlanan Çukur dizisini boykot ediyoruz." dedi.

MHP'li Enginyurt, Çukur Dizisini Boykot Etti

YSK tarafından İstanbul'da seçimlerin iptali kararı ardından Ekrem İmamoğlu'nun çağrısına destek veren ve #HerŞeyÇokGüzelOlacak paylaşımı yapan Çukur dizisinin oyuncularına tepki gösteren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Show TV'de yayınlanan Çukur dizisini boykot ediyoruz." ifadelerini kullanarak, bu dizinin oyuncularının Ekrem İmamoğlu'na destek mesajları attığını söyledi.

Ekrem İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesine ilişkin aldığı kararın ardından yaptığı konuşmada sanatçılar dahil herkesi 'konuşmaya' çağırarak, "Artık konuşma vakti. Sanatçı da konuşacak, iş insanı da konuşacak" demişti. İmamoğlu'nun çağrısı üzerine bazı ünlü sanatçılar, "#HerŞeyÇokGüzelOlacak" etiketiyle mesaj paylaşmıştı.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medyadaki twitter hesabından, "Show tv de yayınlanan Çukur dizisini boykot ediyoruz. Bu dizinin oyuncuları, Ekrem İmamoğlu'na destek mesajları atıyor. Sanatçı, toplumun ortak paydaşıdır. Sizi sadece CHP’liler seyrettiği için, sanatçı olmadınız. Toplumun bütününe mal olmuş insanlar olarak, bir kesimi övmek yakışmadı." dedi.

Dizinin 3 oyuncusu İmamoğlu'na destek vermişti. Ünlüler arasında Çukur dizisinin sevilen oyuncuları Aras Bulut İynemli, Dilan Deniz Çiçek ve Erkan Kolçak Köstendil de vardı.

Ekrem İmamoğlu, şöyle demişti: "Buradan tavsiyem var. Ben özellikle siyasi geçmişi, siyasi düşünceleri ne olursa olsun bütün İstanbullu dostlarımdan ellerini vicdanlarına koyup, düşünmelerini istiyorum. Lütfen bu süreçte benim hemşehrilerim demokrasi adına herkese haklılığımızı anlatsınlar. Efendim sanatçıymış, konuşamazmış, konuşacak. Efendim iş insanıymış, konuşamazmış. Konuşacak. Konuşma vakti artık. "

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 15:43
YORUM EKLE