MHP’li Erdem’den Oktay Vural yorumu

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etmesini değerlendirdi.

MHP 23.06.2016, 15:19 21.07.2020, 00:12
MHP’li Erdem’den Oktay Vural yorumu

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdem, Oktay Vural'ın MHP Grup Başkanvekilliği görevinden istifasıyla ilgili şöyle konuştu:

"Ülkücüde bulunması gereken en güzel özellikler hangileri, menfaatleri uğruna mücadele etmemek. Yani menfaatlerimizin tamamını bir kenara bırakıp Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi 'önce vatanım, sonra milletim, sonra partim, en son ben' demeliyiz. Bizim artık 'ben' demememiz gerekiyor. Bahsettiğim Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülküsüdür. MHP’de siyaset yapanların, şunu söylemesi gerekiyor. 'Önce vatanım, sonra milletim, sonra partim’ demeleri gerekiyor. Ben dediğinizde menfaatler girer devreye bunları tamamen kenara bırakmamız gereken bir dönemdeyiz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AB müzakerelerinin referanduma götürülebileceği yönünde yaptığı açıklamayı değerlendiren Erdem, "Avrupa Birliği’yle ilgili böyle bir süreç yaşanmasının çok makul olmadığını düşünüyorum" dedi. Erdem, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, Gezi Parkı için referandumun da alternatifler arasında olduğu yönündeki değerlendirmesiyle ilgili de soruya da yanıt verdi.

Erdem, "Her konu gündeme geldiğinde bunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çözmek yerine ya da siyasiler arasında çözmek yerine ‘biz hemen milletin iradesine gidelim’ diyorlar. Elbette ki milletimizin iradesine gidelim ben aziz milletimizin iradesinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Ama aziz milletimiz bir irade göstermiş sandıkta iradesini ortaya koymuş. Artık bundan sonra tekrar tekrar maliyet oluşturacak şekilde milletimizi sürekli referanduma, sandığa götürmeyi de çok doğru bulmuyorum" diye konuştu. 

Yorumlar (0)