MHP'li Erhan Usta, Taşeronların kadro mağduriyetlerini dile getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurul konuşmasında Enflasyonla Topyekün Mücadele programına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

MHP 10.10.2018, 22:21 10.10.2018, 22:59
MHP'li Erhan Usta, Taşeronların kadro mağduriyetlerini dile getirdi

Mİlliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta 10.10.2018 tarihinde TBMM Genel Kurul konuşmasıda yaptığı konuşmasında Enflasyonla Topyekün Mücadele programına yönelik değerlendirmelerde bulunarak, Taşeronlara ilişkin kadro verildiğini ancak burada bir kısım mağduriyetler olduğunu dile getirdi.

Erhan Usta'dan Enflasyonla Topyekün Mücadele programına yönelik değerlendirme şöyle:

IŞİD'e katılan bazı Türk ailelerin çocukları olan 17 çocuğumuzun Bağdat'tan getirildiği gibi; kamplardaki 418 çocuğumuzun Türkiye'ye getirilmesine yönelik diplomatik çalışmaların da acilen yapılması lazım. Nihayetinde, annesi babası suç işlemiş olsa da onlar bizim çocuklarımızdır!

Bir TV dizisinde Çerkezleri aşağılayıcı bazı sözler sarf edilmiş. Bunun haricinde Türk ahlakına, örfüne, adetlerine uygun olmayan meseleler de var. Bir grubu veya milletimizin şerefli bir üyesini, bir kesimini de bu şekilde tahkir edici sözlerin hiçbir şekilde olmaması lazım.

Taşeronlara ilişkin kadro verildi ancak burada bir kısım mağduriyetler oldu. Diğerlerine nasıl kadro verdiysek şoförler ve diğer yüzde 70'e takılan insanlara da haklarını vermemiz lazım. Ayrıca 4 Aralık kıstası çok haksız bir uygulama, buradaki mağduriyeti de gidermek çok önemli.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)