Alexa

MHP'li Erkan Akçay'dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Ağır Sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Grup toplantısında yaptığı konuşma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, "CHP, küresel emperyalizmin bekçisi Türkiye düşmanlarının sözcüsüdür" dedi.

MHP'li Erkan Akçay'dan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Ağır Sözler

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Grup toplantısında yaptığı konuşmayı değerlendirerek ağır sözlerle yüklendi.
Akçay, “ Anayasa’dan Türk kelimesinin çıkarılması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu şimdi de utanmadan “Türk’ün itibarı yerlerde sürünüyor. MHP sessiz kalıyor.” diyerek,  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun muhalefet maskesiyle Türkiye düşmanlarının sözcülüğünü yapmakta olduğunu söyledi.

Önce ülkem ve milletim sonra ben

Atçay, Kılıçdaroğlu'na seslenerek; "Ey Kılıçdaroğlu sen Washington, Brüksel ve Pensilvenya’nın ağzıyla konuşurken PKK, HDP, FETÖ ve vatan hainleriyle işbirliği yaparken Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim sonra ben ve partim ilkesiyle her zaman devletinin ve milletinin yanında yer almış. Hainlere ve Türk düşmanlarına gereken cevabı vermiştir.” dedi.

MHP’li Akçay, CHP Türkiye’nin milli meselelerine her zaman karşıçıktığını, Türk düşmanlarıyla ağız birliği yaptığını, HDP’yle yatan PKK ile kalkan CHP'nin küresel emperyalizmin bekçisi Türkiye düşmanlarının sözcüsü olduğunu söyledi.

CHP'LİLER BİZİM KARDEŞİMİZDİR

Kılıçdaroğlu'nun CHP’yi terör örgütleriyle aynı çizgide buluşturan ve Türkiye’nin milli meselelerine her zaman karşı çıktığın belirterek, "şimdi de utanmadan Milliyetçilikten bahsetmektedir. Atatürk’ün Partisi CHP’yi PKK ve HDP çizgisine getiren Kılıçdaroğlu hangi yüzle milliyetçilikten bahsediyor? Milliyetçilik; vatanını ve milletini sevmek, ordusuna, milletine sahip çıkmak, milletinin birlik ve beraberliği için çalışmaktır. Ey Kılıçdarloğu vatanına nasıl sahip çıkıyorsun? PKK terör örgütünün sözcülüğünü yaparak mı? PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye sahip çıkarak mı? Emperyalist ülkelerin Türkiye’deki çıkarlarını savunarak mı? Sen kim? Milliyetçilik kim? Teröristlerle işbirliği yapan Kılıçdaroğlu bir de utanmadan “ülkücü kardeşlerim” demektedir. Ülkücüler teröristlerle ve Türk düşmanlarıyla işbirliği yapan Kılıçdaroğlu’nun kardeşi değildir. Ancak vatanına, milletine sahip çıkan tüm CHP’liler bizim kardeşimizdir.” dedi.

"CHP yönetimi yularını HDP, PKK ve FETÖ’ye kaptırmıştır. "

CHP’nin yularının PKK, HDP ve FETÖ’nün eline geçtiğini ifade eden MHP’li Akçay, “ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında yuları kaptırmaktan bahsetmektedir. Bugünkü CHP yönetimi yularını HDP, PKK ve FETÖ’ye kaptırmıştır. HDP, PKK ve FETÖ nereye çekerse CHP oraya gitmektedir. CHP’nin bu hali Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhunu incitmektedir.” dedi.

Terör örgütleriyle işbirliği yapan CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine savaş açtığını, HDP ve PKK ile işbirliği yapan, FETÖ’nün avukatlığına soyunan CHP'nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine de savaş açtığını belirten Akçay, "Biz Kılıçdaroğlu’nun YPG’nin Suriye’deki terör faaliyetlerine ve ABD’nin teröristlere on binlerce tır yükü silah göndermesine itiraz ettiğini hiç görmedik. Terör örgütleri ve işbirlikçileriyle ittifak yaparak milli çıkarlarımıza muhalefet eden CHP, emelleri önündeki en büyük engel olarak gördüğü Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Sayın Genel Başkanımıza saldırmaktadır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ilkesiyle hareket ettiğini belirten MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben ilkesini siyasetinin merkezine alan Milliyetçi Hareket Partisi; ilkeli, sorumlu ve çözüm üreten siyaset anlayışı ile Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mili menfaatleri doğrultusuna siyaset yapmaktadır. Terör örgütleri ve işbirlikçileriyle ittifak yapan CHP ve Kılıçdaroğlu’nun Milliyetçi Hareket Partisi’nin sorumlu, ahlaklı, ilkeli ve milli muhalefet siyasetini anlaması beklenemez.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 00:18
YORUM EKLE