MHP'li Fendoğlu: Malatya’da Hava Ambulansı Hizmetine Devam Edilsin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Hava ambulansın tüm bölgelerden daha yoğun olan Malatya merkezli bölgeye tekrar verilmesini Sağlık Bakanlığından talep etti.

MHP 26.10.2021, 17:39 26.10.2021, 21:21
MHP'li Fendoğlu: Malatya’da Hava Ambulansı Hizmetine Devam Edilsin

Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda söz alarak bölgede hizmet veren helikopter ambulans hizmetinin tekrar Malatya merkezli bölgelerine verilmesini istedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

"Türkiye genelinde 17 bölgede hizmet veren helikopter ambulans hizmeti yüklenici firmanın mahkeme tarafından tasfiyesine karar verilmesi nedeniyle aralarında Malatya'nın da bulunduğu 5 merkezde durduruldu. Malatya merkezli helikopter ambulans, Malatya, Elâzığ, Tunceli, Bingöl, Erzincan ve Erzurum'u kapsayan bölgemize hizmet veriyordu. 17 bölgeye göre son altı ay uçuş yoğunluğu içinde Malatya, Nisanda 3'üncü, Mayısta 5'inci, Haziranda 4'üncü, Temmuzda 4'üncü, Ağustosta 1'inci, Eylülde 1'inci ve toplamda yüz otuz yedi bin saat uçuşuyla tüm bölgeler içinde 1'inci sırada hizmet veren hava ambulans bölgemizden ve terör bölgesinden çok sayıda yaralımıza hizmet vermiştir. Hava ambulansın tüm bölgelerden daha yoğun olan Malatya merkezli bölgemize tekrar verilmesini Sağlık Bakanımızdan talep ederiz" ifadelerini kullandı.


Hastaların hastanelere taşınmasını sağlayan ve 17 bölge merkezinden Türkiye geneline hizmet veren helikopter ambulans hizmeti THK – Gökçen Havacılık şirketinin mahkeme tarafından tasfiyesine karar verilmesi nedeniyle, Malatya, Elâzığ, Tunceli, Bingöl, Erzincan ve Erzurum'un bulunduğu 5 merkezde durdurulduğu belirtilmişti. Malatya’da konuşlu helikopter ambulans, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Erzincan ve Erzurum’u kapsayan bölgeye hizmet veriyordu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)