Alexa

MHP'li Feti Yıldız'dan af açıklaması: Af Lafta Kalmayacak!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, af konusuyla ilgili bomba açıklamalarda bulundu. Yıldız, Beyaz TV'de yaptığı çarpıcı açıklamada, "Bu şartlı ceza indirimini mutlaka Genel Kurul'a indireceğiz" ifadelerini kullandı.

Af konusuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Feti Yıldız, Beyaz TV'de yaptığı af ile ilgili çarpıcı açıklamada ceza indirimini mutlaka Genel Kurul'a geleceğini. bu beklentinin farkında olduklarını, MHP liderinin mali idareler seçiminden önce bir televizyon programında söylediği gibi MHP teklifleri rafta bırakılmayacağını, lafta da kalmayacağını belirtti.

CEZA EVLERİNDE 60 BİN KİŞİ FAZLALIK VAR

Uzun zamandır tartışmalara neden olan Af konusu Beyaz TV'de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'a yeniden soruldu. Gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Yıldız, şartlı ceza indiriminin tekliften önce de tekliften sonrada toplumda büyük bir beklenti olduğunu belirten Feti Yıldız, " Cezaevlerinin yapısını çeşitli beyanımda izah etmeye çalıştım. Şu anda toplamda cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlü sayısı, 276 bindir. Cezaevleri kapasitemiz ise 211 bin kişidir. Bu 211 bin kişi olması da tekli ranzalar ikiliye, ikili ranzalar üçlü ranzalar haline getirildiği içindir. Nereden bakarsanız bakın, 211 bini de normal kabul edelim, arada büyük fark var. ceza evlerinde 50 bin kişiden fazlası yerlende yatıyor. kişiler cezaevlerindeki lavobaların önlerinde yatıyor. 10 kişilik koğuşlarda 30 kişinin kaldığını bende sayın genel başkanımızda izah etti. şu an sayı daha da arttı.

CEZA EVLERİNDE GÜVENLİK ZAFİYETİ VAR

Ceza evlerinde güvenlik zafiyeti de oluştu. Yeni cezaevleri yapılıyor ancak cezaevlerinin yapılması bu işlere çözüm değil. Ceza hukukunun temel amacı, bir insanı yok etmek değil. Cezaevlerinde ıslah kaabiliyeti azaldı. İnsanlar cezaevine giriyor ıslah olma yerine cezaevinin yapısından dolayı daha kötü halei gelebiliyor." dedi.

Feti Yıldız konuşmasının devamında konuşmasının devamında şu açıklamalarda bulundu:

İLK İŞİMİZ CEZA YASASI TEKLİFİNİ GENEL KURULA İNDİRMEK OLACAK

"Af konusu Adalet Komisyonu'nda, Genel Kurul'a inmedi, inşallah ilk işimiz bu teklifi Genel Kurul'a indirmek olacaktır" diyerek şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız teklifimizin ilk günlerinde kendisine gelen eksik bilgilerle bazı açıklamalarda bulunmuştu. Ancak zaman içinde teklifin içeriği öğrenildi. Biz hangi suçları istisna tuttuğumuzu defalarca söyledik. Terör suçları kapsam dışı, cinsel saldırı kapsam dışı, Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı, FETÖ, PKK, silahlı sol örgütler kapsam dışı. Kapsam içinde olan suçlar da belli" dedi.

"Bu beklentinin farkındayız. MHP'nin sayın liderinin mali idareler seçiminden önce bir televizyon programında söylediği gibi MHP teklifleri rafta kalmaz, lafta da kalmaz" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 00:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
sesizfirtina
sesizfirtina - 5 ay Önce

Boş laflar konusuyorsunuz hala boş laflar sallayıp sallayıp duruyorsunuz millet enayi değil hala utanmadan milleti enayi görüyorsunuz icraat yapında görelim parayi vermeden düdük çalıyorsunuz enayiler

banner325