MHP'li İsmail Özdemir: Bunların Yaptığı Sanat Değil Soysuzluk!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "şarlatanlara toplum gereken cevabı kendisi vermelidir." dedi.

MHP 28.08.2021, 23:52 29.08.2021, 00:56
MHP'li İsmail Özdemir: Bunların Yaptığı Sanat Değil Soysuzluk!

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Türkücü Nihat Doğan'a tepki göstererek, 'Malazgirt Zaferi'ni diline dolayan şarlatanlardan çıkan sesler, merkeplerden duyulanlarla eşdeğerdir.' dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, sosyal medya hesaplarından sanatçı geçinenlere sert mesaj verdi.

Bunların yaptığı sanat değil soysuzluk

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Nihat Doğan’a tepki göstererek şunları söyledi: Özdemir açıklamasında, “Tarihin seyrini değiştiren, Türklüğün muazzam fetih ve şahlanışının ana kaynağı olan Malazgirt Zaferi'ni diline dolayan şarlatanlardan çıkan sesler, merkeplerden duyulanlarla eşdeğerdir” ifadelerini kullandı.

“Sanat camiasında yer alıp, Türk Milleti'nin üzerinden zenginliğe erişirken, geri dönüp Türk Milleti'nin tarihi ve kültürel değerlerine hakaret eden, üç kuruşluk karakterini soysuzca ortaya koyan şarlatanlara toplum gereken cevabı kendisi vermelidir." diyen İsmail özdemir, "Tarihin seyrini değiştiren, Türklüğün muazzam fetih ve şahlanışının ana kaynağı olan Malazgirt Zaferi'ni diline dolayan şarlatanlardan çıkan sesler, merkeplerden duyulanlarla eşdeğerdir. Bunların yaptıkları da sanat değil, kişilik ve kimlikleri ise soysuzluktur." dedi.

Nihat Doğan Ne Dedi?

Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Kürtler olduğunu, yalan tarihin kölelerini azad edeceğini belirten Nihat Doğan, "Malazgirt zaferi Türk zaferi değil. Türk ve Kürtlerin zaferidir.Alparslan nın cihad çağrısına dönemin Kürtleri Med imparatorluğu, 10 bini atlı olmak üzere 40 bin kişi ile katılmıştır. Türklere Anadolu'nun kapılarını da açan Kürtlerdir. Yalan tarihin kölelerini azad edeceğim" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)