MHP'li Kalaycı; Cinsel İstismar Korkunç Boyutta

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "Cinsel istismarın olduğu, cinsel tacizin olduğu yerde mağdur kimdir Allah aşkına? Cinsel taciz, cinsel saldırı yap, sonra evlen, bu nasıl anlayış? "dedi.

MHP 28.11.2016, 00:21 28.11.2016, 01:17
MHP'li Kalaycı; Cinsel İstismar Korkunç Boyutta

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Adalet Bakanlığı 2017 Yılı Bütçe görüşmelerinde "cinsel saldırı suçuyla ilgili; "çocuklara cinsel istismar korkunç boyutta" olduğunu söyledi.

"CİNSEL İSTİSMAR  KORKUNÇ BOYUTLARDA " 


Cinsel istismarın korkunç boyutta olduğunu belirten Kalaycı "Cinsel istismarın olduğu, cinsel tacizin olduğu yerde mağdur kimdir Allah aşkına? Cinsel taciz, cinsel saldırı yap, sonra evlen, bu nasıl anlayış? TÜİK verilerine göre on yılda 483 bin kız çocuğu evlenmiş, 15- 17 yaş arası 17.789 kız çocuğu doğum yapmış. bunlar resmi veriler." dedi.

Mustafa Kalaycı; Esas bizim ilgilenmemiz gereken, tedbirler almamız gereken konu daha farklı. Bakanlığımızın istatistiklerinden bakıyorum, cinsel taciz suç ve karar sayıları, çocukların cinsel istismarının suç ve karar sayıları korkunç boyutlarda. Sadece 2015 rakamlarını söyleyeyim: Cinsel taciz suçu sayısı 13.619. Yine, çocukların cinsel istismarı suçu sayısı 2015 yılında 16.957.  biz esas bunu ortadan kaldırmaya dönük tedbirler almalıyız , çocuklarımızın istismarını önlemeliyiz. Çocuklarımızın da bir hakkı olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız." diye belirttikten sonra;  "İlgili teklifi, ilgili önergeyi komisyona çekmekle kalmayalım,  tümüyle  gündemden  çıkaralım." dedi.

Yorumlar (0)
açık