MHP'li Kara'dan: Sözleşmeli Devlet Tiyatroları Personeli İçin Kanun Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara, sözleşmeli olarak çalışan Devlet Tiyatroları personelinin kadroya alınması için kanun teklifi verdi. Kara Teklifinde, hangi personelin hangi kapsamda çalıştırılacağının belirlenmesi önem arz ettiğini belirtti.

MHP 06.03.2020, 01:03 06.03.2020, 01:34
MHP'li Kara'dan: Sözleşmeli Devlet Tiyatroları Personeli İçin Kanun Teklifi

Sözleşmeli Devlet Tiyatroları personelinin kadroya alınması için kanun teklifi veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Esin Kara, kanunun yasalaşması halinde mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

MHP Milletvekili Kara, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına (TBMM) Devlet Tiyatroları bünyesinde görev yapan sözleşmeli personelin kadroya alınması amacıyla hazırlanan Devlet Tiyatroları Personeli Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini sundu.

PERSONEL HANGİ KAPSAMDA ÇALIŞACAK?

Devlet Tiyatroları bünyesinde sözleşmeli kadrolarda görev yapan personelin ihtiyaç duyulan hallerde Müdürlük ve Genel Müdürlükler haricinde çalıştırıldığını, bu görevlendirme neticesinde yeni görev yerlerine gitmeyenlerin sözleşme akitlerinin feshedildiğini hatırlatan Kara, “Görev yapan sözleşmeli personel hakkında yayınlanan yönetmelik maddeleri kapsamında belirtilen tam zamanlı, kısmi zamanlı ve proje kapsamında çalıştırılacak personellerin tanımının netleştirilmesi, hangi personelin hangi kapsamda çalıştırılacağının belirlenmesi önem arz etmektedir. Genel Müdürlük tarafından ihtiyaç halinde personelin sözleşmede belirtilen görev yeri dışında da çalıştırılabilmesi, hizmet gereklerine istinaden başka ilde görevlendirilen personelin bu görevi kabul etmemesi halinde sözleşmesinin ayrıca bir ihtara gerek kalmaksızın tek taraflı olarak feshi ile ortaya çıkan sorunların hazırladığımız kanunun yürürlüğe girmesi halinde çözüleceğini öngörmekteyiz” dedi.

Yorumlar (0)
banner442