banner434

MHP’li Öztürk: Şoför Esnafının Mağduriyetleri Giderilmeli

MHP'li Milletvekili Halil Öztürk; ticari şoför esnafının mağduriyetinin bir an önce giderilmesi için TBMM’de konuştu.

MHP 01.02.2022, 22:47
MHP’li Öztürk: Şoför Esnafının Mağduriyetleri Giderilmeli

Şoför esnafının mağduriyetini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil ÖztürkSosyal Güvenlik Kurumu masa başında emniyetin kestiği trafik ceza tutanaklarına göre ceza tayini yapmaması gerektiğini dile getirdi.

ŞOFÖR ESNAFI ÇOK AĞIR CEZALARA MARUZ KALIYOR!

Halil Öztürk, SGK’nın trafik ceza makbuzlarına göre sigortalılık denetimi yapmasını eleştirerek, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun; kamyoncular, otobüsçüler, servisçiler, taksiciler için uyguladığı Sigortalılık Kontrolü İle ve cezalar ile ilgili Tebliğ’i bu aralar çok sayıda mağduriyet yarattığını dile getirdi. Özellikle ticari aracı olan vatandaşların hastalandığında, direksiyon başında rahatsızlandığında veya ticari aracını özel işleri için kullanması adına aile bireylerinden birine verdiğinde, trafik ekiplerince yapılan denetimlerde, o esnada arabayı kullanan kişi araç sahibi değilse, çok ağır cezalara maruz kaldıklarını belirtti.

MAĞDURİYETLER SONA ERMELİDİR

TBMM’deki konuşmasında mağduriyetlerin bir an önce düzeltilmesini isteyen MHP’li Öztürk; “Vatandaşlarımız tarafından haksız yere uygulanan bu ağır cezalara yapılan itiraz dilekçeleri de, SGK İl Müdürlüklerince kabul edilmediği yönünde çok sayıda şikâyet bulunmaktadır. Tarafıma iletilen tüm bu mağduriyetler kapsamında; Sosyal Güvenlik Kurumu masa başında emniyetin kestiği trafik ceza tutanaklarına göre ceza tayini yapmamalıdır. Sigortalılık kontrolü; şoför esnafımızın kabul edeceği, daha elle tutulur kriterlere dayandırılmalı ve sahada şoför esnafımızda yarattığı mağduriyetler biran önce düzeltilmelidir.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)