MHP'li Ruhi Ersoy; MHP İçine Fitne Sokuyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Samsun- Atakum İlçe Olağan Kongresine katıldı.

MHP 27.03.2017, 14:07 27.03.2017, 14:51
MHP'li Ruhi Ersoy; MHP İçine Fitne Sokuyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Samsun- Atakum İlçe Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek listeden aday olan mevcut başkan Ahmet Hatinoğlu, güven tazeledi. 


MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy ve 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis'in katılımı ile Atakum Belediyesi Eğlence ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen olağan kongreye çok sayıda partili katıldı.


MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, kongrede yaptığı konuşmada; MHP lideri Devlet Bahçeli’ye bağlılığını bildirerek, “Bizler elini öpmekten hiç utanmadığımız liderimizin aldığı karara inanıyor ve güveniyoruz.” dedi.


16 Nisan referandumu için yarından tezi yok kapı kapı, sokak sokak, mahalle mahalle dolaşıp Atakum’da evet oyunun çıkması için çalışacaklarına vurgu yapan Başkan Tekin; 2019 seçimleri için şimdiden hazırlanacaklarını, Ülkücü ve MHP'li bir belediye başkanı, milletvekilleri ve Ülkücü Cumhurbaşkanı çıkarabilmek için gece gündüz çalışacaklarını dile getirdi.


Kongre öncesinde referandum süreci hakkında konuşan MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, 15 Temmuz sonrası devletin büyük sorunlar yaşadığını kaydetti. Ruhi Ersoy; Hem yurt içinde hem yurt dışında Türkiye aleyhine baskılar yapıldığını, terör ve ekonomik tehditler ile diz çöktürülmeye çalışıldığını ifade ederek; "Devletin ayakta kalmasını sağlamak adına MHP ve Liderinin büyük çaba sarf ettiğini, bu nedenle çeşitli çevrelerce eleştirilen MHP’nin desteğinin devletin kurumsal yapısına yapıldığının idrak edilmesi gerekmektedir" dedi. 


MHP’nin yeni sistem ile yok olacağını söyleyenlerin aslında Devlet Bahçeli düşmanlığı ile gönüllerindekini dışa vurduklarını ifade eden Ersoy,  Perinçek etrafında toplananların, onlara çanak tutanların ilelebet iktidar yollarının kapanmasından dolayı duydukları rahatsızlık nedeniyle felaket tellalcılığı yapanların MHP içine fitne sokmaya çalıştıklarını kaydetti. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)