MHP'li Sadir Durmaz'dan MHP'li Belediyelere Koronavirüs Genelgesi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir DURMAZ, “KOVİD-19 virüsü nedeniyle Belediye Başkanları tarafından alınması gereken tedbirler” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP 20.03.2020, 20:35 20.03.2020, 22:01
MHP'li Sadir Durmaz'dan MHP'li Belediyelere Koronavirüs Genelgesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, “KOVİD-19 virüsü nedeniyle Belediye Başkanları tarafından alınması gereken tedbirler” ile ilgili MHP'li Belediye Başkanlarına alınması gereken tedbirlerle ilgili bir yazı gönderdi. Durmaz, "Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır." dedi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD-19 virüsü, birçok ülkeyi ve binlerce insanı etkilediğini, gün geçtikçe de etkilemeye devam ettiğini belirten Sadir Durmaz, "Bugün Dünya üzerinde KOVİD-19 hastalığına yakalanan insan sayısı 200 bine ulaşmış, ölüm vakaları da 8 bini geçmiştir. Ülkemizde ilk vaka 11 Mart 2020’de görülmüş, dün itibariyle de hasta sayısı 191’den 359’a ulaşmıştır. Ülkemizin bu sıkıntılı sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla devletin almış olduğu tüm tedbirleri desteklemekte ve uygulamaya konulmasında öncülük etmektedir. Bu bağlamda, Milliyetçi Hareket Partisi mensubu belediye başkanlıkları devletimizin almış olduğu tedbirleri destekleyip uygularken aşağıda belirtilen hususlara özellikle riayet etmeleri zorunlu hale gelmiştir (zorunluluk halini almıştır)." ifadelerini kullandı.

"Söz konusu uyarı ve alınması gereken tedbirlerin uygulanması noktasında belediyelerimiz milletimize örnek olmalıdır." ifadelerinin kullanıldığı yazıda, tüm belediye başkanlıklarınızın titizlikle ve hassasiyetle konuya yaklaşmalarını rica edererk çalışmalarında üstün başarı ve kolaylıklar dileyerek, MHP'li Belediye Başkanlarının alması gereken tedbirleri şöyle sıraladı.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SADİR DURMAZ'IN "KORONAVİRÜS NEDENİYLE BELEDİYE BAŞKANLARI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER" İLE İLGİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINA GÖNDERMİŞ OLDUĞU YAZI MADDELERİ ŞÖYLE:

Devletimizin yetkili kurumları dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemeli, gerekli durumlarda ilgili kurum ve kişilerden doğrudan bilgi alınmalıdır. Alınan bilgiler vatandaşlarımız ile paylaşılmalı, toplumun yanlış bilgilendirilmesine müsaade edilmemelidir.

Belediyelerimizin “reklam-tanıtım” alanlarında özellikle Sağlık Bakanlığının bilgilendirmelerine yer verilmeli, bu bilgilerin ve uyarıların daha çok vatandaşımıza ulaşmasında belediyelerimiz üstüne düşeni fazlasıyla yapmalıdır.

KOVİD-19 virüsünün insandan insana bulaşmasında en önemli etkenin insanların birbirleri ile temasları olduğu uzmanlarca sık sık belirtilmiştir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın birbirleri ile temas olasılığı fazla olan her çeşit organizasyon mutlaka iptal edilmeli ya da ertelenmelidir.

Vatandaşlarımızın yoğun kullandıkları alanlar ve toplu taşıma araçları sık sık dezenfekte edilmeli, kontrolleri yapılmalıdır.

Belediyelerimize su borcu olan vatandaşlarımızın hanelerinin suyu kesinlikle kesilmemeli, belediyelerimizin kiracısı olan vatandaşlarımıza da kolaylıklar sağlanmalıdır.

Sık sık gündeme gelen kimi ürünlerin fiyat artışı konusunda belediye zabıtalarımız denetim ve kontrollerini arttırmalı, vatandaş mağdur edilmemelidir.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karantina kurallarının ve tedbirlerinin uyulması ve uygulanması konusunda belediyelerimiz mutlaka üstüne düşen görevi eksiksiz yerine getirmelidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
sisli