MHP'li Saffet Sancaklı, 'Thodex' iddialarına Cevap Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Saffet Sancaklı Thodex iddialarına yönelik sosyal medya hesabında bir açıklamada bulundu.

MHP 24.04.2021, 00:05 24.04.2021, 00:47
MHP'li Saffet Sancaklı, 'Thodex' iddialarına Cevap  Verdi

Türk milletinin en şuurlu siyasi merkezi olan MHP’den şerefiyle milletvekilliği yaptığını belirten Sancaklı hakkındaki 'Thodex' iddialarına sert tepki göstererek, "Hayatım boyunca şerefim ve haysiyetimle yaşadım. Milli şahsiyetime dönük en küçük lekeyi bile kabul etmem mümkün değildir. Gündemdeki bu konuda oğlumun ve şahsımın en küçük dahli olmadığına dair bütün değerlerim, namusum ve şerefim üzerine ant içerim." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Saffet SancaklıThodex iddialarını yalanlayarak, söz konusu şirketle oğlu Mert Sancaklı’nın veyahut herhangi bir Sancaklı soyadının hiç bir alakasının olmadığını belirten açıklamasında Devletin yapacağı tahkikat sonrasında tüm gerçeklik ortaya çıkacağını, şahsına, ailesine ve partisine saldırı yapanların mahcup olacaklarını dile getirdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı sosyal medya Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Milli şahsiyetime dönük en küçük lekeyi bile kabul etmem

"Son birkaç gündür kamuoyunu meşgul eden dolandırıcılık iddialarıyla ilgili oğlumun ve benim adımın geçtiği olaylardan büyük bir üzüntü duyuyorum. Saffet Sancaklı adını ve şahsını bilen herkes bilir ki bizim söz konusu iddialara dair hayatımızın hiçbir döneminde hardal tanesi kadar haksızlık, hukuksuzluk, şerefsizlikle yan yana gelmemiştir. Şerefle taşıdığım milli takım şuurunu ve ay yıldızlı al bayrağı yaşatmak ve ona leke kondurmamayı hayat anlayışı olarak benimsemişimdir. Bu anlayışın ifadesi olarak Türk milletinin en şuurlu siyasi merkezi olan MHP’den şerefimle milletvekilliği yapıyorum. Hayatım boyunca şerefim ve haysiyetimle yaşadım. Milli şahsiyetime dönük en küçük lekeyi bile kabul etmem mümkün değildir. Gündemdeki bu konuda oğlumun ve şahsımın en küçük dahli olmadığına dair bütün değerlerim, namusum ve şerefim üzerine ant içerim.

Aileme ve partime saldırı yapanlar ise mahcup olacaklardır

Bahsi geçen ve dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şirketin adı Thodex’tir. Bu şirketle oğlum Mert Sancaklı’nın veyahut herhangi bir Sancaklı soyadının ekte sunulan 20 Eylül 2017 tarih 9412 sayılı sayfa 4773/474’te yer alan Ticaret Sicil Gazetesi’nden de anlaşılacağı üzere hukuki ve fiili hiçbir bağı olmamıştır ve halen de bulunmamaktadır. Devletimizin yapacağı tahkikat sonucunda tüm gerçeklik ortaya çıkacaktır. Bu gerçeklik ortaya çıktığında şahsıma, aileme ve partime saldırı yapanlar ise mahcup olacaklardır."

THODEX NEDİR?

Yerli kripto para borsası olarak bilinen Thodex 2 milyar dolarlık vurgun iddiası ile gündeme geldi. İnternet sitesinin kapanmasının ardından Thodex'in CEO'su Faruk Fatih Özer'in sosyal medya hesaplarını kapattı. Thodex kripto paraların alınıp satıldığı bir kripto para borsası olarak ifade ediliyor Türkiye’nin ilk yerli kripto para borsası olarak tanıtıldı. 

Thodex kripto paraların alınıp satıldığı bir kripto para borsası olarak ifade edilmektedir. Tanıtımında birçok ünlü isme yer vererek dikkatleri bir anda üzerine çeken kripto para borsası, Türkiye’nin ilk yerli kripto para borsası olarak tanıtılmıştı.

Faruk Fatih Özer’in CEO'su olduğu kripto para borasında bir süredir işlem yapılamaması ve sahibinin Tayland'a kaçtığı iddiaları sorasında Thodex’in battığı iddia ediliyor. 2 milyar dolarlık bir kaybın gündemde olduğu Thodex’te bir süredir işlem yapılmıyordu. Thodex sahibi Faruk Fatih Özer de tüm sosyal medya hesaplarını kapatrak yurtdışına kaçtığı belirlendi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)