Alexa

MHP'li Taner Tekin, Yusuf Ziya Yılmaz'a Söz Geçmiyor

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Yörükler Mahallesi'ndeki yıkım işlemlerine tepki göstererek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı suçladı.

MHP'li Taner Tekin, Yusuf Ziya Yılmaz'a Söz Geçmiyor
banner327

Başkan Tekin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kanunsuz şekilde yapıldığını ve Yılmaz'ın acelesinin nedenini anlayamadıklarını belirtti.

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARINA YUSUF ZİYA YILMAZ UYMUYOR

Yılmaz'ın, Kuş Cenneti ve Kızılırmak Deltası çevre düzenlemeleri çalışmaları kapsamında Yörükler Mahallesi'nde bulunan yaklaşık 180 evin yıkım işlemine başlandığını belirten Tekin; Yıkım kararı alınan ev sahiplerinin mahkemeye başvurduğunu ve mahkemenin aldığı yürütmeyi durdurma kararlarına Yusuf Ziya Yılmaz'ın uymadığını savundu. Başkan Taner Tekin; "Hak sahiplerinin Danıştay’a açmış olduğu davanın sonucu gelmeden Yusuf Ziya Yılmaz'ın yıkım işlemlerine devam etmesi hukuksuzluktur" diye kaydetti.

BAŞKANIN BU KADAR ACELE ETMESİNİN ALTINDA YATAN SEBEP NEDİR?

Yılmaz'ın 'Ben yaptım oldu' mantığıyla hareket ederek kendisini hukuktan üstün görmeye çalışmasını doğru bulmadıklarını belirten MHP İl Başkanı Taner Tekin; "Yusuf Ziya Yılmaz'ın aldığı yıkım kararlarına itiraz eden Yörükler Mahallesi halkı konuyu Danıştay'a taşıyor. Danıştay'dan karar çıkması beklenmeden Yusuf Ziya Yılmaz yıkım işlemlerine başlıyor. Diğer yandan AKP Genel Başkan Yardımcısı kendilerine giden Yörükler Mahallesi sakinlerine yıkımların durdurulması talimatını verdiklerini söylediği iddia ediliyor. Eğer bu iddia doğruysa Büyükşehir Belediye Başkanına hem hukuk hem de partisi söz geçiremiyor. Hukuku ve kendi partisinin Genel Başkan Yardımcılarını ciddiye almayan Yılmaz'ın bu kadar acele etmesinin altında yatan sebep nedir?" diye sordu. 

BU MESELE MHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA TARAFINDAN DA TBMM'DE DİLE GETİRİLDİ

Taner Tekin; MHP olarak konu Grup Başkanvekilimiz ve Samsun Milletvekilimiz Erhan Usta tarafından meclis kürsüsünde de bu meselenin dile getirildiğini belirterek; "Bizler Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak orada yaşayan halkımızın sıkıntılarını her platformda dile getirmeye devam edeceğiz." diye belirtti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 21:47
YORUM EKLE