Alexa

MHP'li Usta; Cumhurbaşkanından Özür Dilesinler

Erhan Usta: "Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Sayın Cumhurbaşkanından özür dilemesini ve böylesi önemli konularda kendisini yanıltanları cezalandırmasını bekliyorum.."dedi.

MHP'li Usta; Cumhurbaşkanından Özür Dilesinler
Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıltıldığını söyleyerek; "Benim ülkemin cumhurbaşkanı böylesine apaçık/sarih konularda dahi kolayca yanıltılırsa daha karmaşık konularda kim bilir neler oluyor."dedi.

BU TAMAMEN YANLIŞ BİLGİ

Erhan Usta, “Sayın Cumhurbaşkanı, bir kaç gün önce (OECD)'nin bir çalışmasına atfen Türkiye'nin de içinde yer aldığı 8 devletin orta gelirli ülkeler sınıfından yüksek gelirli ülkeler sınıfına geçti şeklinde bize bir müjde verdi. Oysa belli varsayımlarla 2030'da olma ihtimali olan bir şey bugün olmuş gibi gösterilmektedir. Bu tamamen yanlış bir bilgi” dedi.

CUMHURBAŞKANI HATASINI DÜZELTTİ

Erhan Usta daha sonra, “Sayın Cumhurbaşkanı yeni bir açıklama yaparak, Türkiye'nin ekonomik göstergelerinin olumlu olması durumunda  Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) 2030'a kadar yüksek gelirli ülkeler sınıfına gireceğinin tasavvur edildiğini ifade ediyor" diyerek önceki konuşmasını/hatasını düzeltiyor.

CUKHURBAŞKANI'NDAN ÖZÜR DİLENSİN

Cumhurbaşkanı'nı yanıltanların cezasız kalmaması gerektiğini belirten Erhan Usta; "Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Sayın Cumhurbaşkanından özür dilemesini ve böylesi önemli konularda kendisini yanıltanları cezalandırmasını bekliyorum. Benim ülkemin cumhurbaşkanı böylesine apaçık/sarih konularda dahi kolayca yanıltılırsa daha karmaşık konularda kim bilir neler oluyor." diyerek şöyle dvam ettii: "Milli gelir revizyonunda ciddi teknik eleştirilerimiz var, bunlara Hükümetten hiç bir cevap gelmedi ama Sayın Cumhurbaşkanına konuyu sahiplendirdiler” şeklinde sözlerini tamamladı."
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 22:28
YORUM EKLE

banner325