MHP'li Yönter'den Uzman Çavuşların Kadroya Alınması İçin Kanun Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Uzman Çavuşların Kadroya Alınması İçin Kanun Teklifi Verdi.

MHP 09.03.2020, 11:04 09.03.2020, 12:27
MHP'li Yönter'den Uzman Çavuşların Kadroya Alınması İçin Kanun Teklifi

Sözleşmeli Uzman Erbaş kadrosunda görev yapan personelin, sözleşmelerinin yenilenmesi, bir sonraki dönemde göreve devam edip etmeyeceği, kadrolu/muvazzaf olarak görev yapan diğer Türk Silahlı Kuvvetleri personeline göre, güvenceli imkânlara sahip olmadığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "Uzman Erbaşlar, kadrolu personel ile aynı şartlarda, aynı yerlerde görev yapmaktadır. Şartlan ve imkânları aynı olmasına rağmen, görevde kalma, görevine devam etme imkân ve şartları farklılık arz eden sözleşmeli personelin aleyhine olan bu durumun düzeltilmesi Anayasamızda da hüküm altına alman eşitlik ilkesinin bir gereğidir." dedi.

İzzet Ulvi Yönter'in yazılı basın açıklaması şöyle:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin profesyonelleşmesi adına silahlı kuvvetlerde sözleşme ile verim alınamadığı da ortadadır. Vatan savunması ve terörle mücadelede en ön safta, etkin görev alan, profesyonellik ve tecrübe gerektiren konularda eğitimli ve deneyimli olan uzman erbaşlar sözleşmeli olmanın dezavantajı ile en verimli dönemlerinde görevlerinden ayrılmak zorunda kalmakta, yerlerine istihdam edilen personel tecrübe kazanana kadar da maddi ve manevi büyük kayıplar yaşanmaktadır. Kahraman Uzman Çavuşlarımız külfetin en önündeler, zorluğun en önündeler, mücadelenin en önündeler, şehadetin ucundalar, namlunun ateşin ucundalar,

Âmâ hakka geldiği zaman en gerideler.

Bu nedenlerle, Kahraman Uzman Çavuşlarımızın kadro haklarını almaları için kanun teklifimizi TBMM’ye vermiş bulunmaktayız….

Uzman Çavuşların hak ve çıkarlarını savunmaktan geri adım atmayacağız, İdlib’de zalimlere meydan okuyan şanlı ordumuza Kahraman Uzman Çavuşlarımıza dua ve niyazlarımla birlikte üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Uzman Çavuşlar Sancak’tır, Vatan’dır, Bayrak’tır, Türk Milleti’dir, Türkiye’dir.

Uzman Çavuşların haklarını savunmaktan geri durursak; GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN!. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)