MHP'li Yönter'den "Uzman Jandarmalar" için Kanun Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Uzman Jandarmaların Meslek Yüksek okulu'nda Geçen Bir Yıllık Askeri Okul Eğitimi Süreleri’nin Fiili Hizmet Süresinden Sayılması İçin Kanun Teklifi Verdi.

MHP 10.03.2020, 13:42 10.03.2020, 21:40
MHP'li Yönter'den "Uzman Jandarmalar" için Kanun Teklifi

Uzman Jandarmaların Meslek Yüksekokulunda Geçen Bir Yıllık Askeri Okul Eğitimi Süreleri’nin Fiili Hizmet Süresinden Sayılması İçin Kanun Teklifi veren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter,  "Kahraman Uzman Jandarmalarımızın aleyhinde oluşan eşitsizliğin giderilmesi için Kanun teklifimizi verdik " dedi.

İzzet Ulvi YÖNTER yapmış olduğu açıklamada;

"Türk silahlı Kuvvetlerinde üç ayrı muvazzaf statü bulunmaktadır bunlar Subay, astsubay ve uzman jandarma dır. Subayların harp okulunda geçen süreleri fiili hizmetten sayılıyor ve astsubayların astsubay meslek yüksekokulunda geçen askeri eğitim süreleri fiili hizmet sürelerinden Uzman Jandarmaların nasıptan önceki bir yıllık askeri okul eğitim süreleri fiili hizmet sürelerinden sayılmamaktadır. Dolayısıyla diğer TSK personelleri arasında uzman jandarmalar aleyhine bir eşitsizlik yaşanmaktadır. İçişleri Bakanlığı bünyesinde Sınırlarımız içerisinde terörle mücadele başta olmak üzere asayişin sağlanmasında her noktada fedakarca görev yapmakta olan Kahraman Uzman Jandarmalarımızın aleyhinde oluşan eşitsizliğin giderilmesi için Kanun teklifimizi verdik ve bu eşitsizliğin giderilmesi için tüm çaba ve gayretimle yanlarında olacağım"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442