Alexa

Mustafa Bayar Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Ceyhan Belediye Başkan Adayı Mustafa Bayar kimdir? Bayar; "Ülkü Ocakları etle tırnak gibidir. Birbirinden ayrı düşünülemez. Geçmişte bir çoğumuzun yetiştiği yer Ocaklardır."

Mustafa Bayar Kimdir?
banner327

2019 yerel seçimleri yaklaşıyor. Tüm Türkiye'de partiler adaylarını tamamlıyor. Milliyetçi Hareket Partisi 30 ilde Cumhur ittifakı kararı aldı.MHP Adana Ceyhan Belediye Başkan Adayı Mustafa Bayar oldu. Peki Mustafa Bayar kimdir, kaç yaşındadır, ne iş yapar? vatandaşlar tarafından Mustafa Bayar merak ediliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi seçim komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayı sonucunda 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde kesinleşen belediye başkan aday listesinde Ceyhan İlçesi Belediye Başkan Adayı Mustafa Bayar olarak açıklandı.

Mustafa Bayar Kimdir?

Ceyhan'da doğan İlk ve Ortaokulu Kösreli''de, lise öğrenimini Ceyhan Lisesi'nde okuyan Mustafa Bayar, Yükseköğrenimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde tamamladı.

Ziraat Mühendisi olan Bayar, MHP Kösreli Belde Başkanlığı, iki dönem MHP Ceyhan İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2004-2014 yılları arası iki dönem Kösreli Belediye Başkanlığı, dört dönem MHP Üst Kurul Delegeliği yaptı. Son iki dönem de MHP Ceyhan İlçe Başkanlığı yapan Mustafa Bayar, evli ve iki çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de MHP’den Adana, Ceyhan Belediye Başkan adayı olan Bayar, Bayar Ceyhan'da Tarım İlaçları ve Ürünleri üzerine işyeri sahibidir.

Mustafa Bayar, Milliyetçi Hareket Partisi Ceyhan İlçe Başkanı iken Ülkü Ocakları ziyaretinde "Teşkilatımız ile Ülkü Ocakları etle tırnak gibidir. Birbirinden ayrı düşünülemez. Geçmişte bir çoğumuzun yetiştiği yer Ocaklardır. Milli değerlerimize sahip çıkan, dinine, bayrağına, toprağına, şehidine sahip çıkan dolayısıyla geleceğine sahip çıkan gençlik yetiştirmek milli davamızın temelidir" ifadelerini kullanmıştı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 23:28
YORUM EKLE