Alexa

Nevşehir Ülkü Ocakları Faaliyetlerine Hız Verdi

Nevşehir Ülkü Ocakları gerek sosyal faaliyetler konusunda gerekse yaptığı ziyaret ve aktivitelerde hızına yetişilmiyor. Ülkü Ocakları ilçe teşkilatları ile birlikte Faaliyetlerinde sınır tanımıyor.

Nevşehir Ülkü Ocakları Faaliyetlerine Hız Verdi

Nevşehir Ülkü Ocakları, Meydan okuyan değil kitap okuyan gençler yetişiyor Ülkü Ocakları Ürgüp İlçe Başkanlığı, gençlerin yarınlara bilinçli ve ileriye emin adımlar atabilmeleri için kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını istiyor. Silah tutan ellerin kalem tutması gerektiğine vurgu yapan Ülkü Ocakları Ürgüp İlçe Başkanı Tahsin Taş, “Meydan okuyan değil kitap okuyan gençler lazım bize. Bilinçli ve ileriye emin adımlar atabilmek için gençliğimize kitap okumayı, kitaplarla yaşamayı aşılayalım.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Nevşehir Başkanı Ali Türker  MHP’li belediyelere ziyarette bulundu.

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, düzenlemiş olduğu ziyaretler kapsamında Uçhisar ve Ortahisar belediyelerini ziyaret etti. İlk olarak Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan’ı makamında ziyaret eden Başkan Ali Türker, Uçhisar’ın sorunları hakkında bilgiler alarak, Uçhisar’ın Nevşehir’in en güzel beldeleri arasında olduğunu ve son yıllarda belediye tarafından yapılan çalışmalar ile ayrı bir güzellik kazandığını vurguladı. Uçhisar Belediye olarak çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyleyen Başkan Ali Karaaslan ise Başkan Türker’e nazik ziyaretinden ötürü teşekkür etti.

Daha sonra Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç’i makamında ziyaret eden Başkan Ali Türker, burada Ortahisar’ın ve Ortahisarlı’nın sorunlarını dinledi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Başkan İsmail Genç, Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığında bir faaliyet atağının olduğunu ve bu yapılan ataktan tüm toplumun memnun kaldığını belirtti. Yapılan çalışmalar ve faaliyetleri yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Genç, Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker’e çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Ali Türker, her iki ziyaretin ardından da başkanlara hediyelerini takdim etti.  

Nevşehir öğrenci konseyi ve öğrenci meclisi el ele çalışıyor.

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Fevzi Cingöz ile Nevşehir İl Öğrenci Meclis Başkanı Ahmet Demir el ele vererek bir köy okuluna kütüphane açmaya karar verdiler.

Toplumda okuma alışkanlığının kazandırılması için yoğun çaba harcadıklarını söyleyen Başkan Fevzi Cingöz ve Ahmet Demir, “Türk gençliğinin iriliği, diriliği ve bölünmez bütünlüğü için kitap okumak birinci şarttır. Nasıl zamanında kılıçlar savaşıyorsa şimdi de kalemler savaşıyor. Kalemi iyi kullanmayı bilen bir gençlik olmamız için Aziz Türk Gençliğine yararlı ve faydalı her türlü faaliyet ve projeyi yapmaya hazırız. Bu sadece birlikte yapacağımız bir başlangıç projesidir. Gönüller bir oldukça aşamayacağımız engel yoktur.” dediler. 

Türkmen ailelere kömür yardımı yapıldı

Diğer taraftan Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Türker tarafından başlatılan yardım kampanyaları Nevşehir'de destek görüyor. Geçtiğimiz günlerde kömür ihtiyacı olan bazı Türkmen ailelere kömür dağıtımı yapıldığını ifade eden Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, “Nevşehir’de hayırlı işler yapmaya devam edeceğiz. İhtiyaç sahiplerimiz tek tek tespit edilerek elimizden geldiği kadarıyla yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Allah hayırlarımızı kabul eylesin.” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE