"Ocak Sönmesin Diye Bir Ömür Nöbetteyiz"

MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Balıkesir ziyaretlerinde "Türkiye’de Türk olmaktan, doğru olmaktan, çalışkan olmaktan utananlar dışında bu karardan rahatsız olabilecek kimse bulunmamaktadır." dedi.

MHP 21.10.2018, 15:41 21.10.2018, 16:26
"Ocak Sönmesin Diye Bir Ömür Nöbetteyiz"

Ülkü Ocakları Genel Başkanı, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz teşkilat ziyaretleri kapsamında Trakya’da Ülkü Ocakları Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Başkanlıklarını ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan Kılavuz; 1933 yılından beri Türk çocukları tarafından gururla söylenen öğrenci andının ne yazık ki çözülme sürecinde kaldırıldığını, Danıştay 8. Dairesi bu kararı oy çokluğu ile iptal ederek, öğrenci andının okunmasının önündeki engeli kaldırdığını belirterek, Türkiye’de Türk olmaktan, doğru olmaktan, çalışkan olmaktan utananlar dışında bu karardan rahatsız olabilecek kimse bulunmamaktadır." dedi. 

Edirne’ye gelen Kılavuz, Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı'nda gençlerle bir araya gelerek burada yaptığı konuşmada; Ülkücü gençliğin ilk vazifesi eğitimini layıkıyla tamamlamaktır. Ocaklı gençlerimiz ilim tahsil ettiği alanda sadece kendisine verilen bilgiyle yetinmemeli, araştırmacı bir zihniyetle hareket ederek kendini geliştirmelidir. Çatısı altında buluştuğumuz Ülkü Ocakları adından da anlaşılacağı üzere bir eğitim ve kültür vakfıdır. Dolayısıyla kendisini Ülkü Ocakları’na bağlı hisseden her kardeşimiz öncelikle nitelik bir birey olma yolunda kendini geliştirmelidir. Bu donanıma kavuşmak, bilgi birikimini artırmanın yolu da eğitimden geçer. Kısacası hem ülkemizin hem de hareketimizin geleceği için eğitimli, ilmi ve ahlaki anlamda kendini geliştirmiş bireyler olmalıyız.  İfadelerini kullandı.

MHP Edirne İl Başkanlığını ‘da ziyaret eden Olcay Kılavuz daha sonra Kırklareli’ne geçerek Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanlığı mensupları ile istişare toplantısı yaptı. Türk gençliğinin birçok yönüyle yetişmesi ve gelişmesi için mücadele verdiklerini vurgulayan Kılavuz, şuurlu gençlerin yetişmesi için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

Ülkü Ocaklarının medrese gibi ilim, irfan ve eğitim, kültür yuvası olduğunu ifade eden Kılavuz, ''Türk gençliğinin Türklük gurur ve şuuruyla, İslam ahlak ve faziletiyle yetişmesi adına büyük fedakârlıklar yapan kutlu bir yuvadır. Bir medresedir, mekteptir ve kardeşlerimizin ilim, iman, ahlak esasında kendilerini şuurlandırdıkları yuvadır. Allah'a şükürler olsun, sayısızca kardeşimiz bu duyguyla ve düşünceyle yetişiyor. Kimisi siyasette, kimisi ticarette, kimisi özel sektörde yüce Türk milletine ve devletimize hizmet ediyor ve faydalı oluyorlar. Bizim her şeyimiz gençliktir. Bir milletin geleceği, umudu, teminatı gençliktir. Gençlik olmadan geleceğimiz olmaz. Hamdolsun, Türkiye’nin ve dünyanın da en büyük, dinamik, güçlü kararlı, sorumluluğunun farkında olan gençlik teşkilatı Ülkü Ocaklarıdır." diye konuştu.

MHP Kırklareli İl Başkanlığı’nıda ziyaret eden Kılavuz, ayrıca uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla da çok mücadele ederek büyük başarılar elde ettiklerini dile getirdi. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ziyaretlerine Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanlığı yöneticileri ile bir araya gelerek devam etti.

Trakya ziyaretleri sonrası Balıkesir’e hareket eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Balıkesir İl Başkanlığı’nın tertip ettiği Ocak Sönmesin Diye Bir Ömür nöbetteyiz isimli gençlik şölenine katıldı. Şölende söz alan Kılavuz andımızın yeniden okutulacak olmasına ilişkin konuştu. Kılavuz: 1933 yılından beri Türk çocukları tarafından gururla söylenen öğrenci andı, ne yazık ki çözülme sürecinde kaldırılmıştı. Danıştay 8. Dairesi bu kararı oy çokluğu ile iptal ederek, öğrenci andının okunmasının önündeki engeli kaldırdı. Bu karar milletimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Türkiye’de Türk olmaktan, doğru olmaktan, çalışkan olmaktan utananlar dışında bu karardan rahatsız olabilecek kimse bulunmamaktadır. Bölücülerin, satılmışların, kimliksizlerin, şuursuzların da bu anttan rahatsız olması şaşılacak bir şey değildir; zira herkes kendi meşrebine göre davranacaktır.  Her ne olursa olsun Türk Andından vazgeçmeyecektir. İfadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu