Alexa

Olacay Kılavuz'dan 'Görev Süresi' İle İlgili Önemli Açıklama

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz çok önemli açıklamalarda bulunarak, "Bizim liderimiz Devlet Bahçeli Beye olan sadakatimizin üstünde hiç bir makam yoktur asla da olmayacaktır" dedi.

Olacay Kılavuz'dan 'Görev Süresi' İle İlgili Önemli Açıklama

GÖREV SÜRESİNİN 1 OCAKTA TAMAMLANACAK OLMASINA İLİŞKİN SON DAKİKA” açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "1 Ocak’tan sonra da Davamıza ve liderimize sadakatimiz, samimiyetimiz, bağlılığımız her zamanki gibi en üst düzeyde olacaktır." dedi.

BİZİM LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİ BEYE OLAN SADAKATİMİZİN ÜSTÜNDE HİÇBİR MAKAM YOKTUR ASLA DA OLAMAYACAKTIR!

Biz 7 yıla yakındır Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinde olduklarını belirten Kılavuz, "Ülkü Ocakları, doğrudan Liderimiz Sn Devlet Bahçeli Beyin şahsına bağlı olarak çalışmalarını sürdüren bir eğitim ve kültür vakfıdır. 2018 Mayıs ayında Milletvekilliği aday adaylığı başvurumuz öncesi ve 24 Haziran’da milletvekili seçilmem sonrası Liderimizden, mevcut görevimizden ayrılmak üzere müsaade istemiştim. O zaman iki görevimize de devam etmemiz yönünde talimat vermişlerdi. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü de 1 Ocak 2019 tarihinde görev süremizin tamamlanacağı talimatı verdiler." dedi.

Olcay Kılavuz Açıklamasını şöyle sürdürdü:

Bizler her zaman Liderimiz Sn Devlet Bahçeli Beyin emrindeyiz. İyi günde kötü günde; hiçbir dünyevi kaygı gözetmeden Liderimizin yanındayız. Bizim sadakatimizin üstünde hiçbir makam yoktur asla da olamayacaktır. Namusumuzla, şerefimizle aldığımız bu görevi 1 Ocak tarihinde yine namusumuzla şerefimizle bizzat Liderimizin kendi iradesi ile tamamlıyoruz. Bizim için en büyük onur budur. 

BU OLAYA KARŞI UYANIK OLMAMIZ GEREKİYOR

Yaklaşık 7 yıllık zaman zarfında Türklük bilincine ve İslam ahlakına haiz bir nesil yetiştirdik. Hamdolsun eğitim, kültür, spor, sanat, edebiyat, sosyal sorumluluk alanlarında binlerce faaliyet tertip edip yardım kampanyaları düzenledik. Yapılan bu hizmetler, kazanımlar davamızın ve teşkilatımızın kutsallığıyla başarıya ulaşmıştır. Ortaya çıkan eksik ve hatalar var ise şahsıma aittir.

Her gün bu makamın, bize emanet olduğu ve bir gün bu bayrağı teslim edeceğimiz bilinciyle çalıştık.

Bunun haricinde bazı basın kuruluşları iki gündür kasıtlı olarak fitne çıkarmak için bu rutin değişikliği bir sorun varmış gibi yorumlayanları görüyoruz. Bu şahıslar, Ülkücü Hareketi yıpratmak adına bu tezviratları ilk defa yapmıyorlar. Bu olaya karşı uyanık olmamız gerekiyor. Bunun aksi bir şey düşünülemez. 

Yaklaşık 7 yıldır taşıdığımız bu kutlu bayrağı 1 Ocak 2019 tarihinde devredeceğiz. Ama herkes bilmelidir ki; bizler Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyi her zaman ifade ettiğimiz gibi siyasi bir liderin dışında büyüğümüz, öğretmenimiz babamız olarak kabul ettik. Bu şuurla 1 Ocak’tan sonra da Davamıza ve liderimize sadakatimiz, samimiyetimiz, bağlılığımız her zamanki gibi en üst düzeyde olacaktır.

Olcay KILAVUZ
MHP Mersin Milletvekili
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
13 Aralık 2018

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 00:12
YORUM EKLE