Ömer Şanlı: iftiracılara ve komploculara eyvallahımız olamayacaktır!

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı “Hudut namustur” pankartının asılmasıyla ilgili kamuoyu açıklamasında bulunarak, "bu iftiracılara ve komploculara eyvallahımız kesinlikle olamayacaktır! " dedi.

MHP 06.09.2021, 19:22
Ömer Şanlı: iftiracılara ve komploculara eyvallahımız olamayacaktır!

Hudut namustur” pankartını  İYİ Partili Buğra Kavuncu'nun astırdığıyla ilgili video paylaşan Ahmet Çakmak ile ilgili açıkamada bulunan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı, Sosyal medyada yaptığı açıklamada şahsına ve Ülkü Ocaklarına yönelik başlatılan ve sistemli bir şekilde çarpıtılarak karalama kampanyası şeklinde servis edilen olay anlatıldığı şekilde yaşanmadığını dile getirdi.

Fetö-İP işbirliği ile şahsı üzerinden algı operasyonları yapıldığını belirten Ömer Şanlı, yazılı basın açıklamasında, "Herkesin bilmesini isterim ki; bu iftiracılara ve komploculara eyvallahımız kesinlikle olamayacaktır!" sözlerini paylaştı.

“Hudut namustur” pankartını  İYİ Partili Buğra Kavuncu'nun astırdığı yönünde video paylaşan Ahmet Çakmak, poliste verdiği ifadede Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde alıkonulduğunu, kendisini buraya götüren kişinin Selçuk Özdağ'a saldırının faili Abdurrahman Gülseren olduğunu beyan etmişti.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı'nın Kamuoyunun dikkatine sunduğu sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklamasında gelişmelerin çarpıtıldığını ve tamamen bir komplo olduğunu anlatan açıklamasında şunları söyledi:

Kamuoyunun dikkatine;

Sosyal medyada şahsıma ve Ülkü Ocaklarına yönelik başlatılan ve sistemli bir şekilde çarpıtılarak karalama kampanyası şeklinde servis edilen olay anlatıldığı şekilde yaşanmamıştır.

"Ahmet Çakmak isimli şahıs, önceki akşam arkadaşı ile birlikte Genel Merkezimize gelerek "Ankara'ya şehir dışından geldiğini, önemli bir konu konuşacağını belirtti. Çalışma yoğunluğum sebebiyle misafir edemeyeceğimi iletmeme rağmen mühim bir mesele hakkında kendi görüşmek için geldiğini belirtmesi üzerine odama kabul ettim. Mezkur şahıs "Başkanım ben 'Hudut Namustu.... pankartını asan gençlerden biriyim. Biz, bu olayda, malum siyasetçiler tarafından kullanıldık. Onların emellerine bilmeden hizmet ettik. Buğra Kavuncu bize vaatlerde bulunarak bizi bilmediğimiz bir duruma çekti. Ayrıca Canan Kaftancıoğlu'nun pankart asan arkadaşımızı hastanede ziyaret ettiğini görünce, yaptığımız eylem ile kimler tarafından kullanıldığımızı idrak ettim. Kullanıldığımızı hatta aldatıldığımızı anladım" şeklinde bir durum özeti geçti.

Ben de kendilerine bu olayın bizimle bir ilgisinin bulunmadığını eğer kullanıldığını, birilerine maşa olduğunu düşünüyorsa gidip şikâyetçi olabileceğini söyledim. O da bana "Bunların yaptığı her şeyi anlatacağım, gerçekleri sosyal medyada açıklayacağım" dedi ve çaylarını içtikten sonra yanımızdan ayrıldılar.

Ahmet Çakmak ve arkadaşını hiçbir şekilde tehdit etmediğimiz gibi herhangi bir darp da söz konusunu değildir. Hele hele zorla alıkonulma olayı asla ve asla yaşanmamış; iftira amaçlı uydurulan bir senaryodan ibarettir. HTS kayıtlarından, kamera görüntülerinden ve mobeselerden bu durum kolaylıkla anlaşılacaktır. Ahmet Çakmak, zaten ifadesinde iyi niyetli olduğunu söylediği yakın arkadaşıyla birlikte Genel Merkezimize gelip, bizlerle konuşmak istediğini arkadaşlarımızın vasıtasıyla bizlere iletti. Bu duruma onlar da şahittir. Görüşmelerimizin ardından tekrardan, tanımadığı bazı siyasi eğilimli kişilerin arayarak kendisini tehdit ettiğini ve bu noktada benimle görüşmek istediğini söyledi.

Ben de yeniden kendisiyle görüşerek, daha öncekiyle alakalı olarak anlatmak istediklerini dinledim. Orada bu şahsı son kez görmüş oldum. Hiçbir şekilde ne tehdit ne zorla alıkonulma asla söz konusu değildir. Tiyatroculuklarıyla ünlü İPçi ve sosyal medyanın fonlanan kiralık trolleri medya organlarını kullanarak Ülkü Ocaklan üzerinde FETÖ taktiğine benzer bir algı operasyonu yapmaya çalışmaktadır. Yapılmak istenen algı operasyonuyla, Ülkü Ocakları ve şahsım zan altında bırakılmak istenmektedir.

Pankartlar asan gençlerin mahkeme savunmalarını IPçi ve darbeyi destekleyen yönde açıklama yapan Avukatların yapması ve sosyal medya trollerinin yayması aynca dikkat çeken bir durumdur.

Ahmet Çakmak İsimli gencin; pankart asıp İstanbul il Başkanı Buğra Kavuncu'nun astırdığını söylemesi, Kavuncu'nun yanındaki kişilerin kendisine para ve başka şeyler vaat ettiğini belirtmesi ise kurgulanan tiyatroyu gün yüzüne çıkartmaktadır.

Ailesini tehdit etmekle isnat edildiğim şahsın babası beni arayarak "Benim oğlumun sizden şikâyetçi olma durumu söz konusu değildi, daha önceden araya girenler vasıtasıyla gerçekleştirdiğini düşünüyorum." Demesi, oynanan oyunun içyüzünü daha net ortaya koymaktadır.

Ahmet Çakmak, Ülkü Ocaklarına kendi isteğiyle gelmiştir, kendi isteğiyle de ayrılmıştır. Gece de arkadaşım dediği kişinin evinde kalmıştır. İfadesinde darp edilmediğini açıkça belirtmiştir.

Ülkü Ocaklarına yönelik algı operasyonu yapılmaya çalışıldığı ortadadır. Şahsın savcılığa verdiği ifadede birçok tutarsızlık mevcuttur. NATO beslemelerinin ve FETÖ artıklarının tasarlamış olduğu bu alçak kumpasi net bir şekilde görüyoruz. Bu hainlere taşeronluk yapanları tek tek biliyoruz.

Biz de hem şahsım hem de Ülkü Ocakları olarak, FETÖ väri bir kumpasla yürütülmeye çalışılan ve kurumumuza yönelik başlatılan karalama kampanyasında, hukuki haklarımızı kullanacağımızı ve bu tezvirata sosyal medyada da ortak olan kişilere karşı suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarım."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442