Orduya 'Satılık' demek Ahlaksızlıktır

CHP'li vekilinin TSK'ye yönelik tepki çeken sözlerinin ardından açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, “Peygamber Ocağı Silahlı Kuvvetlerimize “ satılık” demek tek kelimeyle ahlaksızlıktır." dedi.

MHP 29.11.2020, 22:10 29.11.2020, 22:50
Orduya 'Satılık' demek Ahlaksızlıktır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, TSK'ye yönelik tepki çeken sözlerin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Peygamber Ocağı Silahlı Kuvvetlerimize “satılık” demek tek kelimeyle ahlaksızlıktır. PKK’yla, FETÖ’yle kol kola siyaset yapan, “Eset aşığı, Muhaberat artıklarından” başka bir şey de beklenmeyecektir” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında açılan soruşturma kapsamında  Savcılıktan yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Katıldığı bir TV programında ‘Türk ordusu satılmış’ diyen 27. dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK'nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ve devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu