Pelin Yılık: Tarihimizin Her Döneminde Kadın Baş Tacıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin YILIK, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” münasebetiyle mesaj yayımladı.

MHP 25.11.2021, 11:18 25.11.2021, 11:32
Pelin Yılık: Tarihimizin Her Döneminde Kadın Baş Tacıdır

“Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” münasebetiyle basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin YILIK, Kadınlar kendilerini ne kadar güçlü ve güvende hissederse toplumsal gelişme ve çağdaşlaşma yolunda hayata o kadar derin katkı sunacaklarını söyledi.

25 Kasım günü Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1999 yılında Kadına Şiddete Karşı Uluslararası Mücadelede Günü olarak belirlendiğini, bugün her toplumda olduğu gibi ülkemizde de “kadına şiddetten” bahsedildiğini belirten Pelin Yılık, yazılı basın açıklamasında şu mesajları verdi:

TARİHİMİZDE KADIN BAŞ TACIDIR

"Günümüzde; çok üzülerek ifade ediyorum ki, hemen hemen her toplumda mücadele edilen sosyal sorunların başında gelen “şiddet” kavramına en fazla maruz kalan kesim kadınlar olmaktadır. Fiziksel şiddet başta olmak üzere cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddet kadınlarımıza uygulanmakta, bu durum da toplum hayatında büyük yaralar açmaktadır. Kadın; ailenin, devletin ve milletin temel taşı, gelişmenin ve çağdaş bir medeniyet olabilmenin en önemli unsurudur. Kadın; insanlık onurunun başlangıç noktası, her eksiğin tamamlayıcısıdır. Kısacası kadın, bir cinsiyet değil dünyadaki tüm güzelliklerin kaynağıdır. Tarihimizin her döneminde kadın baş tacı edilmiş, topluma yön veren ana rehber olmuştur.

Kadın güzellikle ve zarafetle var olmalıdır

Türk milletinin kadına verdiği önem bu kadar büyük ve açık olduğu halde kadına şiddet vakalarını duymak, kadını şiddetle beraber anmak yüreklerimizde tarifi imkansız yaralar açmaktadır. Oysaki kadın güzellikle ve zarafetle var olmalıdır. geleceğini biçimlendirmede kilit role sahip olan kadınların uğradığı şiddet ve neden olduğu sonuçlar açısından baktığımızda şiddetin toplumsal bir mücadele gerektirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Toplumsal bir farkındalıkla karşısında kararlılıkla durmamız gereken şiddet kavramı öğrenilmiş bir davranıştır. Dolayısıyla eğitimi aile içinde küçük yaşlarda başlar.

kadınlarımızın güvenli bir yaşam sürmesi için mücadele edeceğiz!

Kadına yönelik şiddetin günümüzdeki anlamda bir sorun olarak ele alınması, önlenmeye çalışılması, mağdurun korunması, failin cezalandırılması için gerekli düzenlemeler ve çalışmalar biran evvel yapılarak kadına karşı şiddet vakalarına bir son verilmelidir. Cezaların caydırıcılığının sağlanması ve toplumumuzun bu konuda rehabilite edilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi olarak şimdiye kadar yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla; bu mücadeleye destek olmaya hazırız. Kanayan bu yaranın tedavi edilmesi, kadınlarımızın daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvenli bir yaşam sürmesi için var gücümüzle mücadele edeceğiz.

Artık zaman eyleme geçme zamanıdır

Kadınlarımız kendilerini ne kadar güçlü ve güvende hissederse toplumsal gelişme ve çağdaşlaşma yolunda hayata o kadar derin katkı sunacaklardır. Kadın elinin değdiği yer güzelleşir, tazelenir. Bu nedenle kadına yönelik şiddet toplumsal bir sorun olarak ele alınıp, devletimizin ve toplumun tüm organlarının aktif katılımıyla toplumsal bir farkındalıkla çözülebilecektir. Şiddetle ilgili ifade edilecek sözler anlamını yitirmiştir. Artık zaman eyleme geçme ve kadınlarımızı hak ettikleri şekilde değerli kılma vaktidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)