Alexa

Rahmi Galip Vidinlioğlu Kimdir? (Vidinlioğlu Nereli)

31 Mart yerel seçimlerinde MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rahmi Galip VİDİNLİOĞLU 27 bin 949 oy alarak Kastamonu Belediye Başkanı oldu. Vidinlioğlu seçimleri kazanmasının ardından merak edilmeye başladı. Peki Rahmi Galip VİDİNLİOĞLU kimdir?

Rahmi Galip Vidinlioğlu Kimdir? (Vidinlioğlu Nereli)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Rahmi Galip Vidinlioğlu oldu. 31 Mart seçimlerinde, %49,55, 27 bin 949, oyla sandıktan birinci çıkan Vidinlioğlu karşısında rakipleri AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş %30,89, 17 bin 700 oy alırken, CHP, %18,16, 11.226 oy aldı.

31 Mart'ta Türkiye'de 57 milyon seçmen sandık başına gitti. Vatandaşlar özellikle kazanan adaylar hakkında araştırmalar yapıyor. "MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Rahmi Galip Vidinlioğlu kimdir? Rahmi Galip Vidinlioğlu nereli, kaç yaşında?" gibi sorulara cevap arayan vatandaşlar Vidinlioğlu'nun hayatını merak ediyor.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalarda konuşan Galip Vidinlioğlu, birlik ve beraberlik mesajı vererek, Zorlu bir süreçten geçtiklerini belirterek, “Sayın Genel Başkanımız emaneti geri almamızı istemişti. Yüzünü kara çıkarmadık, emaneti geri aldık. Herkes canı gönülden çalıştı” dedi.

Tüm Kastamonuluların belediye başkanı olacağının altını çizen Vidinlioğlu, “Sadece MHP’lilerin değil, AK Parti’lisi, CHP’lisi, İYİ Parti’lisi, Saadet Parti’lisinin de belediye başkanı olacağım. Bunun sözünü veriyorum. Bizde, hakkaniyet, adalet, liyakat ön planda olacak. Bundan zerre şüphe duymayın. Kastamonu’yu çok daha güzel yerlere getireceğiz. Azimle çalışacağız” dedi.

RAHMİ GALİP VİDİNLİOĞLU KİMDİR?

8 Mart 1967 tarihinde Kastamonu Taşköprü’de doğan Vidinlioğlu. İlk, orta, lise eğitimini Taşköprü’de tamamladıktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. 1991 yılında yükseköğrenimini burada tamamlayan Vidinlioğlu;  ülkücü hareketle 12 Eylül darbesi döneminde tanıştı. 1989 – 1991 yıllarında okul başkanlığı, yine aynı dönemde Atatürk öğrenci sitesinde yurt başkanlığı yapan Rahmi Galip Vidinlioğlu, bir buçuk yıla yakın bir süre Sarıyer İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde acil hekimi olarak çalıştı. 1994 – 1997 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Göz Kliniği’nde çalışan Vidinlioğlu, o dönemde de bürokraside ve Ülkü Ocakları yönetiminde olan arkadaşlarıyla irtibatını koparmayarak, ülkücü harekete destek verdi.

Kastamonu Devlet Hastanesi Göz Kliniği’ne tayinini isteyerek, burada göreve başlayan Rahmi Galip Vidinlioğlu Yaklaşık 9 yıl Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görevde bulundu. Batı Karadeniz bölgesinin tek göz merkezi olan kliniğini açan Vidinlioğlu, Kastamonu’da 21 yıla yakın Ülkü ocakları teşkilatında, parti il merkezinde ve ilçe merkezinde aktif olarak, bütün kongrelere katıldı ve parti bünyesinde yapılan faaliyetlere maddi ve manevi desteklerde bulundu.

Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif görevler alan Vidinlioğlu, Tabip odası’nda yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği, Türk Ocağı’nın üst kurul delegesi ve. Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı yönetim kurulu üyesi olarakta görevlerde bulundu. Felsefe, sosyoloji ve edebiyatla yakından ilgilenen Vidinlioğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 01:38
YORUM EKLE