Ruhi Ersoy: Ne mutlu kendisinden sonraki Nesiller için Örnek Hayat Sürenlere

Prof.Dr. Ruhi Ersoy, Ne mutlu gök kubbede hoş bir seda bırakanlara, ne mutlu evladının gözünün içine bakarken yüreğinde en ufak bir mahcubiyet duymayanlara..." dedi.

MHP 24.10.2021, 15:06 24.10.2021, 15:30
Ruhi Ersoy: Ne mutlu kendisinden sonraki Nesiller için Örnek Hayat Sürenlere

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Başdanışmanı 25-26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof.Dr. Ruhi Ersoy, sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda. "Ne mutlu kendisinden sonraki nesilleri için örnek alınacak değer üreten anlamlı bir hayat sürenlere" dedi.

Prof.Dr. Ruhi Ersoy, pazar günü paylaşımında altı çizilmesi gereken cümleler paylaştı. Ömür ne kadar yaşanırsa yaşansın, geriye dönülüp bakıldığında sadece bir lahzadan ibâret.olduğunu söyleyen Ersoy, şunları söyledi:

ÖMÜR BİR LAHZEDEN İBARET!

Hemen herkes dünyanın fâni olduğundan dem vurup, “üç kuruşluk dünya” diye başlayan cümlelerin altını bir şekilde doldurmaya çalışır. Bir kısım insan bu düşünce atmosferi doğrultusunda yaşamaya şuurla gayret ederken, kimileri de bu duygu ve düşüncelerin sadece laftan ibaret olduğunun kanıtı olarak karşımıza çıkmakta.

Oysa ömür dediğin ne kadar yaşanırsa yaşansın, geriye dönülüp bakıldığında sadece bir lahzadan ibâret.

Ne mutlu gök kubbede hoş bir seda bırakanlara, ne mutlu evladının gözünün içine bakarken yüreğinde en ufak bir mahcubiyet duymayanlara ve ne mutlu kendisinden sonraki nesilleri için örnek alınacak değer üreten anlamlı bir hayat sürenlere. Cenab-ı Allah cümlemize hayırlı ömürler nasip etsin, geçmişlerimize rahmet eylesin, hayatta olanlarımıza ve geleceklerimize sağlık, âfiyet versin.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)