Samsun Ak Parti'de Deprem!

Samsun AK Parti'den istifası istenen Atakum ilçe Başkanı Ömer Faruk Şahin'in istifası alınamayınca kriz farklı yöntemlerle çözüldü.

MHP 26.01.2017, 02:05 28.01.2017, 04:47
Samsun Ak Parti'de Deprem!

Atakum ilçe Başkanı Ömer Faruk Şahin'in istifası alınamayınca AK Parti Atakum İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin istifası alındı..

Ak Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin ve Havza İlçe Başkanı Mahmut Karahan'ın istifasını istediklerini belirtmişti. Dün AK Parti Havza İlçe Başkanı Mahmut Karahan istifa ederken, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin ise istifa etmeyeğini açıklamıştı. 

Ömer Faruk Şahin'in bu açıklamasından sonra  yaşanan krızı farklı formüllerle çözmüş oldular.

AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcıları İsmail Hut ve Hasan Uzunlar, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığına giderek Ömer Faruk Şahin'in istifasını almak istedi. Ancak Şahin, bu talebi geri çevirerek istifa etmeyeceğini belirti. Bu gelişme üzerine AK Parti Atakum İlçe Başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin istifalarının alındığı öğrenildi. Ömer Faruk Şahin'in yönetiminde bulunan üyelerin büyük bir çoğunluğunun istifasının alındığı bu nedenle AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin'in ilçe başkanlığı görevinin de düştüğü öne sürüldü.

SamsunKentHaber

Yorumlar (0)
açık