Samsun MHP'den, Anayasa Değişikliği ve Referandum Üzerine Açıklama

Milliyetçi Harekte Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Yeni Anayasa değişikliği ve Referandum süreciyle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

MHP 01.02.2017, 12:17 01.02.2017, 13:57
Samsun MHP'den, Anayasa Değişikliği ve Referandum Üzerine Açıklama

Milliyetçi Harekte Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Yeni Anayasa değişikliği ve Referandum süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Taner Tekin yaptığı açıklamada; . 'Söz Konusu Vatansa gerisi teferruattır' sözünün anlam bulduğu politikamız halkımızın teveccühü ile karşılanmaktadır." dedi.

Taner Tekin'in açıklaması şöyle:

Ülkemiz çok önemli bir referandum arifesine girmiştir. Önümüzdeki yakın dönemin Türk Demokrasi tarihi açısından çok önemli sonuçlar doğuracağı aşikârdır. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarihi boyunca olduğu gibi bugün de sorumluluktan kaçmamış Ülkemizin içinde bulunduğu bu kaos ortamından çıkması için öncülük yapmış taşın altına elini değil gövdesini koyma iradesini göstermiştir.

Muhterem Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin tüm dünya tarafından bilinen "Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim" politikasının tezahürünü bir kez daha Türk Milliyetçileri olarak, her türlü fedakârlığı yaparak hayata geçirdiğimize tarih şahitlik etmektedir. 'Söz Konusu Vatansa gerisi teferruattır' sözünün anlam bulduğu politikamız halkımızın teveccühü ile karşılanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti maalesef uygulanan hatalı yönetim uygulamaları, devlet kadrolarına sızan vatan hainlerine gösterilen müsamaha ve ülkemizi felaketin eşiğine getiren yanlış politikalar neticesinde Türk düşmanı çevrelerin, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emperyalist devletlerin taşeronlarına cesaret vermiştir.

Bu cesaret neticesinde de nihai hedeflerini gerçekleştirmek, Haçlı zihniyeti ile bin yıllık nefretlerinin tezahürünü uygulamaya koymak, Ülkemizi işgal etmek girişimiyle 15 Temmuz Hain Kalkışmasını gerçekleştirmişlerdir. Allah'a sonsuz şükürler olsun ki Türk Milletinin Milli Birlik ve Beraberlik ruhu yeniden ortaya çıkmış ve üstün cesaret göstererek bu hainlerin heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Fakat 15 Temmuz'dan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı da gün gibi ortadadır. Türkiye düşmanları nihai hedeflerinden vazgeçmemiş farklı terör örgütleri ile canımıza kast etmeye kanımızı akıtmaya devam etmişlerdir. Ekonomik krizleri tetikleyerek de milletimizi karamsarlığa itmek için ellerinden geleni yapmaya gayret etmektedirler.

Fetö, Pkk, Işıd, Pyd, Dhkpc gibi terör örgütleri başta olmak üzere gözü dönmüş katil sürüleri ülkemizi kana bulamaktadır. Milletçe birlik ve beraberlik içinde gerek güvenliğimiz açısından son derece önemli Suriye'de mücadele ederken bir yandan da sınırlarımız içinde kahpe terör örgütleriyle çetin mücadeleye girmiş bulunmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti olarak bu mücadeleden alnımızın akıyla çıkacak güçteyiz. Ancak devletimizin yaşadığımız bu olumsuzluklar sebebiyle de büyük bir zafiyet yaşadığı yönetimde ki çift başlılık ve hukuk tanımamazlıktan ötürü de zor günler geçirdiği gün gibi ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu duruma mevcut iktidarın hatalarından dolayı geldiğini görmekle birlikte 'Bu iktidar gitsin de ne olursa olsun' anlayışını benimsememiz mümkün değildir. Devletimizin bekası, milletimizin bütünlüğü bu kadar büyük tehlike ile karşı karşıya iken siyasi çıkar gözetemeyiz. Bütün bu aksaklıkların giderilmesi olumsuzlukların ortadan kalkması güçlü ve milli devletimizin yeniden tesisi son yurdumuzu korumanın yanı sıra Türk Dünyasının, İslam Âleminin ve tüm mazlum milletlerin de yegâne umududur.

Yorumlar (0)