Samsun MHP'den Tepki; 'Aday Adaylığı' siyasi bir ünvan değildir

MHP Samsun İl Başkanlığı seçiminde adaylığını iddia edip adaylığını açıklamaya hazırlanan ve Samsun basınına davetiye gönderildiğini belirten MHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada Asılsız haberlere itibar edilmemesini istedi.

MHP 28.09.2020, 22:47 28.09.2020, 23:52
Samsun MHP'den Tepki; 'Aday Adaylığı' siyasi bir ünvan değildir

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından önemli bir açıklama yapıldı. İl Başkanlığı seçimlerinde başkan adaylığını, Milletvekili Genel seçimerinde ise aday adaylığını açıklamak için basına davetiye gönderenlerle ilgili MHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

MHP İl Başkanlığı seçimleri sürecinde teşkilat disiplinine uymayacak şekilde genel seçim sürecine girmeden partimizden “Vekil Aday Adaylığı” ünvanları kullanılarak açıklama ekli olarak Samsun yerel basınına davet mahiyetinde mesajlar gönderilmiştir. Bu durum ve açıklamalar daha öncesinde de toplantı, söylem ve eylem olarak defaatle yapıldığı görülmüştür.

Kaldı ki vekillerin belirlenmesi süreci genel seçimlere dair seçim takvimi belirlendikten sonra parti Genel Merkezimizin “Aday Adaylığı” başvuru süreçleri başladığında gündeme gelmektedir. Partimizce “Aday Adaylığı” bir başvuru süreci olup siyasi bir ünvan değildir. Kaldı ki “Aday Adaylığı” vekillik için başvurunun Genel Merkezimizce kabulünden sonraki bir süreçtir. Bu nedenle yerel basın ve sosyal medyada çıkan bu asılsız haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif yağmur